Dilipak: Yalanı kim  Söyledi... "Şimşek Hızı"Bu Gerçeği Yakalayabilir mi

Dilipak: Yalanı kim Söyledi... "Şimşek Hızı"Bu Gerçeği Yakalayabilir mi

Gazeteci Abdurrahman Dilipak döviz kurunun artmasının ardından iktidara yüklendi. Abdurrahman Dilipak daha önce söylenenlerden yola çıkarak “bu yalanı kim söyledi!” diye sordu.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce dolar kurunun 20 TL’nin altında zorla tutulduğu, bu doğrultuda Merkez Bankası’nın rezervlerinin eritildiği öne sürülmüştü.

Seçim sonrası dolar kuru hızla 20 TL’yi aşarken son iki gündür rekor üstüne rekor kırdı.

Bu doğrultuda yorum yapan Abdurrahman Dilipak AKP’ye yüklendi.

“BU YALANI BİZE KİM SÖYLEDİ”

Dilipak Twitter hesabından “Yalanmıydı, bu yalanı kim söyledi!?” sözleriyle iktidarı eleştirirken Yeni Hazine ve Maliye Baknı Mehmet Şimşek’e atıfta bulundu.

Dilipak şunları söyledi:

Oooo, Euro'nun acelesi var, bugünkü artış +6.41 %'yı gördü. Bakalım bu yarışta ücret dövizdeki artışı yakalayabilecek mi? O istitatistik verilerine ne oldu. Bugün ne değişti. Bu gerçekse dün söylenenler Yalanmıydı, bu yalanı kim söyledi!? "Şimşek hızı" bu gerçeği yakalayabilir mi.

Daha durun, hayalin kışkırttığı talebi hiç bir gerçek yakalayamaz! Daha bekleyin. Bir de depremde ölenlerin reel gerçeğini öğrensek, bir de mRNA ölümlerinin, aşı, ilaç, tıbbi, bilimsel cinayet rakamlarının reeel sayılarını öğrenebilsek.

ODATV