Ahmet Hakan : Bir İtirafta Bulunmak İstiyorum

Ahmet Hakan : Bir İtirafta Bulunmak İstiyorum

Gazeteci Ahmet Hakan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü teklifi hakkında yazdığı bugünküü yazısında “Bir itirafta bulunmak istiyorum” dedi.

AKP iktidarına yakın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bak Ahmet bey (Hakan) gereğini yapıyor” diye nitelendirdiği gazeteci Ahmet Hakan bugünkü köşesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM’ye sunduğu başörtüsü teklifiyle ilgili düşüncelerini yazdı.

Ahmet Hakan "Mesele başörtüsü değil sen hâlâ anlamadın mı” başlıklı yazısında “CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, durup dururken başörtüsü konusunu neden gündeme getirdi?” sorusuna kendi penceresiyle cevap verip “gereğini yaparken” bir de itirafta bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü çıkışının arkasında ““Muhafazakâr seçmenlerin önemli bir kısmı, aslında AK Parti’den bıktı. Bırakmak istiyorlar AK Parti’yi. Size oy verecekler. Ama başörtüsünün yeniden sorun haline dönüşmesinden korkuyorlar. “ gibi birtakım fısıldamalar olduğunu yazan Ahmet Hakan bu sebeple CHP’nin böyle bir teklifi Meclis’e getirdiğini öne sürdü.

İTİRAFTA BULUNMAK İSTİYORUM"

Ahmet Hakan 10 yıl önce kendisinin de aynı fikirde olduğunu ve Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olması halinde aynı teklifi tavsiye edeceğini itiraf etti.

Ahmet Hakan yazısının o bölümünde şunları yazdı:

Bir itirafta bulunmak istiyorum:
10 yıl önce ben de böyle düşünüyordum.
10 yıl önce olsa Kılıçdaroğlu’na ben de bunu tavsiye ederdim.
Çünkü 10 yıl önce ben de CHP’nin başörtüsü konusunda atacağı etkili ve radikal adımların...
  • Muhafazakârların endişelerini gidereceğine...
  • Muhafazakârların CHP’ye bakışını değiştireceğine...
  • Başörtüsü konusunu gündem dışına çıkaracağına...
    İnanıyordum.