Mehmet GÖKTAŞ

Mehmet GÖKTAŞ

Sevdamızı muhteşem bir yarışla taçlandırdık

Biz enerjimizi Hz. Muhammed Aleyhisselam'a olan muhabbetimizden alıyoruz. O'na olan sevgimiz ne kadar güçlüyse biz de o kadar güçlüyüz ve dinamiğiz.

Eğer gözlerimizin ışığı parıl parıl ise, yerimizde duramıyor, mutlaka bir şeyler yapmak için hep ayakta isek, durmaksızın koşturuyorsak bu bizim sevda ile dolu oluşumuzdan, Allah'ın Rasûlü'ne karşı tartışılmaz muhabbetimizden dolayıdır..

Bazen gözlerimizin ışığında bir solgunluk, kendimizde bir durgunluk, bir yılgınlık hissedersek, dizlerimizde bir ağırlığın olduğunu görürsek biliriz ki O'na olan muhabbetimizde bir eksilme, dünyevileşme ve başka şeylerden dolayı onunla aramızda bir yalıtkanlığın olduğunu anlarız.

Ve derhal O'nun muhabbetini kuşanırız, eksilen enerjimizi yeniden temin eder ayağa kalkarız.

Elhamdülillah Peygamber Sevdası bu camianın sadece ismi ve alamet-i farikası değil, kimliğinin ta kendisi, olmazsa olmazıdır.

Küfür cephesinin Peygamber Efendimizi (s.a.v) hedef tahtasına koyduğu yetmiyormuş gibi içimizdeki gafillerin de ısrarla Peygambersiz bir İslam diye tepinmelerine karşı Peygamber Sevdalıları olarak böylesine sarsılmaz bir çizgide olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Altıncı defadır ülke genelinde Siyer Sınavı düzenliyoruz. Fakat bu yılki müracaat ve katılım elhamdülillah rekor seviyedeydi, yaklaşık iki yüz bin kişi.

Büyük bir kısmını gençler ve çocuklar oluşturuyordu. Öyle bir hazırlanmışlardı ki bu koşuşturmadan dolayı insanın gözleri yaşarıyor.

Bu yarışı düzenleyen kardeşlerimiz gerçekten çok mükemmel bir şey yapmışlar.

Soruları gördüğünüzde anlarsınız, öyle anneden babadan kalma dini bilgilerle kimse bunu başaramaz. Peygamber Aleyhisselam'ın hayatını önce bir bütün olarak, bir omurga olarak bilmek, sonra bu omurgayı yerli yerine oturtacak detayları bilmek gerekiyor. Sorular öylesine mükemmelce hazırlanmış.

Öyle ya, O'nu sevebilmek, sevgimizi sağlam temellere oturtabilmek için her şeyden önce O'nu iyice bilmek gerekmez mi?

Buna vesile olmak ne güzel bir salih amel öyle değil mi?

Eğer her yaştan iki yüz binden fazla insana günlerdir Hz. Muhammed Aleyhisselam'ın hayatını okutuyorsanız, hem de bir KPSS, bir ÖSS ve benzer sınavlara hazırlanır gibi kitapların bütün sayfalarını satırlarını çizdirmişseniz iyi biliniz ki Allah sizin bu amelinizi karşılıksız bırakmayacaktır.

Elbette gerçek mükâfat öteki dünyada olacak fakat bu dünyada da Allah sizleri aziz eyleyecektir. Nitekim bu dünyada O'nu gerçek anlamda sevenleri Allah Teâla bu dünyanın sultanları eylemiştir, tarih okuyanlar bunu çok rahatlıkla görebilirler.

Bu vesile ile Pazar günü gerçekleştirilen Siyer Sınavını hazırlayanları, gerçekleştirenleri, katılanları yürekten kutluyoruz. Her yıl bir öncekine göre daha mükemmel noktalara ulaşmanızı temenni ediyoruz.

Kazandınız. Çünkü bu sınav kaybedenleri olmayan bir sınavdı, katılan herkesin kazandığı bir sınav.

Ne güzel söylemiş Süleyman Çelebi:

Ümmetin olduğumuz izzet yeter!

Hizmetin kıldığımız devlet yeter!

doğruhaber

Bu yazı toplam 1033 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.