Abdurrahman Dilipak

Abdurrahman Dilipak

Darbeciler aşağılık adamlardır!

Darbeciler Mısır"da, kendi kontrolleri dışındaki bütün radyo ve TV yayınlarını durdurdu. Batıdan ses yok.. Kendi kontrolleri dışındaki STK"ların hesaplarına el koydular, binalarını yağmaladılar, yine ses yok.

Tahrir çözüldü, batı TV"leri normal yayınla geçtiler.. Gözleri kör oldu. Rabia"yı bir türlü görmek istemediler. Görmek istemeyenden daha kör kim olabilir ki?
Gezi"de daha ilk gün Reuter değil mi idi dünyaya 500 ölü var haberini geçen?.. Ya da gün boyu yayın yapan CNN değil mi idi?

Darbeciler aşağılık adamlardır ve bunlara arka çıkanlar, bunları teşvik ve himaye edenler de bu zillete ortaktır..

Sadece Suudiler değil, batı da bu kirli oyunda suçüstü olmuştur.
Bu Mısırlı darbeci alçaklar daha dün merkez bankasının içini boşaltmamışlar mıydı? Tıpkı bizim batık bankaların yönetimine girip, kamu bankalarını yağmaladıkları yetmiyormuş gibi, özel bankaların içini boşaltanlar gibi.

Güya vatan kurtarıyorlar..
Mısır"daki askeri cunta, MOSSAD tarafından korunuyordu. İlk icraatları Gazze"ye giden yolu kapatmak oldu..
Bakalım bu alçaklığa daha ne kadar dayanacak Mısır ordusu?..
Bakalım Suudi Arabistan daha ne kadar, -haksızlıklar karşısında susmalarından geçtik- bu alçaklığa destek vermeye devam edecek? Gizli Yahudi olduğu söylenen cuntanın kuklası bir yargıç bozuntusuna tabi olacak, Mursi"ye karşı darbecilere detsek vereceksin, bunu hangi fıkha sığdırdınız efendiler?..

Bakalım ABD bu girişime ne zaman darbe diyecek?
Bakalım batılı ülkeler, adına “demokrasi” dedikleri, acıktıkça yedikleri helvadan putlarını daha ne kadar yemeye devam edecekler?..

Bakalım, zalimlerle işbirliği yapan, kardeşlerini kuyuya atan, Ezher şeyhi ve Suudi beslemesi Vehhabiler ne zaman aklını başına toplayıp, tevbe edip, Belam olmaktan vazgeçip kendi köşelerini çekilecekler?..

Darbe girişimi bir MOSSAD operasyonu idi.. İsrail, Mısır"ı ele geçirmek istedi ve sonuçta başarısız oldu.. Sisi değil, burada asıl yenilgiye uğrayan İsrail oldu..

İsrail; rüzgâr ekti, fırtına biçecek! İsrail"in kuyruğuna yapışanlara da dokunacak bu ateş! “Zalimlere yardım etmeyin, sonra ateş size de dokunur” denmedi mi?
Tahrir"in arkasında kim varsa Gezi"nin arkasında onlar vardı. Gezi"nin arkasında kim varsa bu yarım kalmış darbe girişiminin arkasında onlar var.
Erdoğan"la Mursi, Sisi ile Kılıçdaroğlu kardeştir.
Tahrir ya da Taksim veya Reyhanlı aynı şey.
Unutmayalım ki; benim babam doğduğunda Mısır"la biz tek devlettik!

Bu darbeciler akıl hastası tiplerdir. Gözleri var görmez, kulakları var duymaz, kalpleri var hissetmez.. Vicdan zonklamalarını alkolle dindireceklerini sanırlar.. Aşağılık ve süfli tiplerdir. Kendilerine göre, işlerine yaradığı sürece seküler bir ahlâka sahiptirler, çıkarları sözkonusu olduğunda ya da korktuklarında hemen köpek dişlerini çıkartıverirler..
Demokrasi onlar için makyaj malzemesidir. Gerektiğinde çevre ve insan hakları diye kullanacakları maskeleri, Truva atları vardır.. Sureti haktan gözükürler. Yani sadece kâfir değil, “münafık karekterleri” vardır..

Bazen sivil, bazen asker, bazen politikacı elbisesi giyerler, birçok şapkaları vardır.
Bazen radikal İslâmcı olurlar, bazen ılımlı İslâmcı.. Bukalemun karekteri taşırlar. Şeyhler de vardır arkadaşları, fahişeler de..

Bu gezi zekâlılar güya darbe yaptılar, ama hâlâ bir hükümet kuramadılar. Ordu bölünme noktasına gelmiş, hâlâ banka hesaplarını boşaltmakla meşguller. Kendilerine bir savcı bulup İhvan dernekleri, partisi, işadamlarının hesaplarına el koymaya çalışıyorlar. Sonra da çalındı diyecekler.. Devleti ele geçiren çapulcu, yağmacı bunlar..

Kaybetmeye mahkûm bir hükümette kim başbakan olacak bakalım, göreceğiz.
Baradey artık Nobel ödüllü bir cuntacı..

Amerika bu, işbirliği yaptığı, kendilerine uşaklık eden, kendi halkına karşı tetikçilik yapan “iyi çocuklar”ını bakalım halkın elinden nasıl kurtaracak?..

Temsilciler Meclisi ve Kongre, bu işin arkasındaki Mısırgate olayını deşifre edecek mi? Bu kirli senaryoda Oliver North karekterini kim oynadı?..

Kim Amerika"yı İsrail"in bölgedeki maceracı siyasetinin ucuz figüranı konumuna düşürdü?
Göreceksiniz bu ateş; Suudi Arabistan"ı da, Avrupa"yı da, İsrail"i de, Suudilerin peşine takılanları da yakacak!

Selâm ve dua ile..

yeniakit

Bu yazı toplam 1083 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.