Yedioth Ahronoth:  Hizbullah  İsrail  Sınırda Gözetleme Kulesi Kurdu

Yedioth Ahronoth: Hizbullah İsrail Sınırda Gözetleme Kulesi Kurdu

Yedioth Ahronoth: Hizbullah, sınırda İsrail ordusunun yüksek bariyerini aşan bir gözetleme kulesi kurdu

TERCÜMEHABER /TEVHİDHABER

İsrail gazetesi Yedioth Ahronoth, Hizbullah'ın İsrail ordusunun sınır boyunca Batı Celile'deki "Ştula" yerleşimine yüksek beton bariyer dikmesine yanıt olarak bir gözetleme kulesi kurduğunu bildirdi.


"Yaklaşık bir ay önce, İsrail ordusu Shtula yakınlarındaki sınır boyunca bir duvar inşa etmeye başladı ve Hizbullah, yüksek beton bariyerin arkasında ne olduğunu izlemesine izin veren bir kule inşa ederek karşılık verdi."


Gazete, İsrail ordusunun geçen yıl "Rosh Hankara ile Dov Dağı (Rus Dağı) arasındaki 140 kilometrelik sınır hattını güçlendirme" projesi başlattığına dikkat çekerek, "İsrail ordusu duvar örerken Hizbullah da duvar örüyor dedi

Gazete , "Hizbullah" üyelerinin kulenin tepesine çatı yapmak için çalıştıklarını belirterek, "Dün sınırdan metrelerce ötede, yerleşim yerinden çekiç sesleri ve dört Hizbullah mensubunun bağırışlarının duyulduğuna" dikkat çekti.

Shtoula sakinlerinden biri gazeteye, "Birkaç gün önce, binanın (gözetleme kulesi) üzerine balkonu yerleştiren büyük bir kamyon gördük ve işçiler onu bağlayıp gözlem noktası olarak kullandılar" dedi. Bize ." Bunun korkunç sonuçları olacak. dedi