Yaşlı Kadın Eylemcilere Böyle Tepki Gösterdi-VİDEO

Yaşlı Kadın Eylemcilere Böyle Tepki Gösterdi-VİDEO

Okmeydanı’ndaki olaylar sırasında bir kadın, polise molotof ve taş atan provokatörlerin yanına giderek, eylemcilere tepki gösterdi.

Okmeydanı’nda yol kesen ve polise molotofkokteyli, ses bombası taş atan provokatörlere bir kadın tepki gösterdi. Molotof atan eylemcilerin yanına giden kadın, eylemcilerle tartışarak polise taş atmamaları konusunda uyardı. Eylemciler ise kadının yanlarından uzaklaşmasını istedi. Provokatörlere tepki gösteren kadın, “Polise laf atıyorlar” diyerek sonra eylemin olduğu sokaktan ayrıldı.

EYLEMCİLER GÖSTERİ SIRASINDA SES BOMBASI ATTI
Polisle çatışan yaklaşık 20 kadar yüzü maskeli gösterici, sokaktan vatandaşların geçtiği sırada ses bombası attı. Bombanın patlamasıyla büyük gürültü oluşurken, yaralanan olmadı.

DONDURMA YİYEREK OLAYLARI SEYRETTİ
Okmeydanı’nda olayları merak eden bazı vatandaşlar eylemi izledi. Bir vatandaşın olayları dondurma yiyerek izlemesi ise dikkat çekti. Bazı vatandaşların da cep telefonlarıyla fotoğraf ve görüntü çektiği görüldü.

DÜĞÜNE GELDİLER EYLEMLERİ İZLEDİLER
Olayların çıktığı sokakta iki farklı düğün salonuna gelen vatandaşlar da, salondan dışarı çıkarak olayları izledi. Molotof ve taşların atılmasına aldırış etmeyen vatandaşları polis, anons ederek olay yerinden uzaklaştırmak istedi. Polisin anonsuna rağmen vatandaşlar, olayları izlemeye devam etti.

ARKADAŞINI GÜÇLÜKLE UZAKLAŞTIRDI
Polisle çatışmaya giren grubun, yaptıkları kalkanların arkasına geçerek molotof ve taş attıkları görüldü. Polise doğru yürüyen bir eylemciyi ise arkadaşları olay yerinden zorlukla uzaklaştırdı.
Okmeydanı’nda molotof, taş ve ses bombası atan gruba poliste plastik mermiyle karşılık verirken, olay yerinde eylemler devam ediyor.

İHA