Yahudilerin Çoğunluğu Siyonizme Destek Veriyor

Yahudilerin Çoğunluğu Siyonizme Destek Veriyor

Yhudilerin yüzde 90'ının kendisini siyonist olarak tanımladığı orraya çıktı

Siyonist işgal hükümetine yakınlığıyla bilinen The Jerusalem Post Gazetesi'nin verdiği habere göre; Siyonist düşüncenin kurucusu Theodor Herzl'in doğum gününde kutlanan  "Herzl Günü " münasebetiyle yapılan anket sonuçlarında İsrail'de yaşayan Yahudilerin yüzde 90'ının kendisini siyonist olarak tanımladığı sonucu çıktığı belirtildi.
 
Haberde 'İsrailli'lerin ezici bir çoğunluğunun Siyonizm Fikrine ilgi duyduğu belirtilirken, çoğunluğun kenisini "Siyonist" olarak tanımladığı ifade edildi. 
 
Cevap olarak 1'den 10'a kadar sayıların bulunduğu ankette sorulan "kendini ne ölçüde siyonist olarak tanımlıyorsun?" sorusuna %51 oranında 9 ve 10 cevabı verilirken %39 oranında ise 5'ten 8'e kadar oy kullanıldı. Ankete katılanların sadece yüzde 11'i 1'den 4'e kadar olan şıkları işaretledi. 
 
"Siyonizm fikri hala yaşıyor mu, ilgi duyuyor musunuz?" sorusuna ise yüzde 82 olumlu cevap verirken, yüzde 9 emin olmadığını, diğer yüzde 9 ise ilgi duymadığını belirtti. 
 
Theodor Herzl hakkında sorulan soruya ise yüzde 61 oranında "Herzl'in görüşleri henüz tam olarak hayata geçirilmedi", yüzde 24 oranında "Herzl'in görüşleri hayata geçirildi", yüzde 9 oranında ise "Herzl'in görüşleri kesinlikle hayata geçirilmedi" cevaplarını verdi
 
"Yahudi Devleti" kitabının kimin tarafından yazıldığına ilişkin soruya ise yüzde 84 Theodor Herzl diyerek doğru cevabı verirken, yüzde 1 bu soruyu yanlış bildi, yüzde 16 oranında katılımcı ise cevabı bilmediğini belirtti.
 
Siyonist Midgam anket şirketi tarafından yapılan ankete 503 'İsrailli' Yahudi'nin katıldığı belirtildi. Herzl Günü sebebiyle yapılan etkinliklere çok sayıda siyasi parti ve siyonist kuruluş da destek verdi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.