Veled-i Zina isteyenler Başbakanı hedef alıyor

Veled-i Zina isteyenler Başbakanı hedef alıyor

Rotterdam İslam Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz Başbakan Erdoğan'ın 'kızlı erkekli öğrenci evi' tartışmasında Erdoğan'ı savundu...

OdaTV'de yer alan habere göre; Rotterdam İslam Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Yeni Akit gazetesine kızlı-erkekli evlerin savunulmasının ahlaksızlık olduğunu söylerken, "evlilik dışı çocuk" örnekleri vererek "böyle bir toplumu kim ister? Türkiye'de işte böyle bir veled-i zina toplumu isteyenler var. Bu özlem içinde olanlar Başbakan'ı hedef alıyorlar" dedi. Akgündüz, kızlı-erkekli evlerin "komünizm projesi" olduğunu da iddia etti. Akgündüz, "komünizm eseri olan komün evlerde; evde yaşayan kadın ve erkekler diğer kadın ve erkekleri paylaşıyor. Ortaklaşma ve paylaşma adı altında her türlü ahlaksızlık sergileniyor" dedi. Akgündüz'ün bu açıklamaları CHP milletvekili Veli Ağbaba tarafından bugün Meclis gündemine taşındı.
 
Akgündüz daha önce de “Alevilerin kestiği yenmez, Aleviyle evlenilmez”, “(Gezi direnişine katılanlar) Cami düşmanı mimarlar, komünist sendika liderleri, Müslümanları katleden Esed’ciler, Alevilikten nasibi olmayan ve o adı kullanan dinsizler” söylemleriyle gündeme gelmişti.
 
Konuyu Meclis'te gündem getiren CHP malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Başbakan Erdoğan'a "Hükümetinizin resmi programlarının, belediye ve diğer kamu kurumlarının toplantılarının baş konuğu olarak açılış konuşmalarına bu şahsın davet edilmesinin, şahsın görüşlerinin tarafınızca da kabul edildiği anlamına gelebileceğini düşünüyor musunuz? 'Başbakan’ı hedef alanlar veled-i zina toplumu özleminde olanlardır' diyerek toplumun kutuplaşmasına hizmet eden bu dar kafalı zihniyetin, hükümetinize muhalif tüm kesimlere yönelik geliştirdiği bu nefret söyleminin son bulması adına Başbakanlık tarafından bir girişimde bulunulacak mıdır? YÖK tarafından imam yetiştirmek üzere denklik verilen Rotterdam İslam Üniversitesi’nin (IUR) rektörü olan bu şahsın basın kanalıyla ve kendi web sitesi aracılığıyla sürekli olarak işlemiş olduğu nefret suçları kamuoyunun malumu iken, bu üniversitede yetişmekte olan imam adaylarının gelecekte nasıl bir dünya görüşüyle hizmet edeceğini düşünüyorsunuz?" sorularını sordu.