Uykusuzluğun bir numaralı ilacı

Uykusuzluğun bir numaralı ilacı

Salataların vazgeçilmez malzemesi olan bu bitki tam bir şifa deposu niteliğinde...

Üniversitelerde 700 yıl ders olarak okutulan hekimlerin piri İbn-i Sina'nın 'Tıp Kanunu' kitabından bugüne kadar hiçbir yerde rastlamadığınız çok özel formülleriyle şifa bitkilerin reçeteleri" Dr. Yaman SÖNMEZ ve Tarihçi Ahmet ALMAZ hazırladı. Salataların ana malzemesi marul, mide iltihabına karşı etkili. Ödem söktürücü özelliği olan marul uykusuzluğa da iyi geliyor...

İlaç niyetine yiyin

MARUL


Galenos, bostani marulda soğukluk olmadığını, ancak gül suyu kadar soğukluk olduğunu söylemiştir. Onun, rutubeti, pancar ve ebegümecinin rutubeti arasında yer alır.

Bazılarına göre, marulun yapı ve kuruluk bakımından lahanayla pazı türü sebzeler arasında yer aldığı söylenir. Ben, onun üçüncü derecede soğuk olduğunu söylediklerini ifade ediyorum. Hekimlere göre, besin olarak zararlı veya pek az besleyicidir. Bu doğru değildir. Marul, ikinci derecede soğuktur.

YARARLARI

Marulun temizleyici, büzücü ve söktürücü özellikleri yoktur. Tuzlu, ekşi gibi özellikleri olmadığı için, bundan oluşan kan, diğer sebzelerden oluşan kana göre daha kırmızıdır. pişmiş marul besleyicidir. Marul, sıvıların birbiri ile uyuşmazlığından doğan şikayetlerde yararlıdır.

Yıkanmış marul iyidir. Yıkamak, marulun gaz yapıcı özelliğini artırır ve aynı zamanda bütün sebzelerin soğukluğunu fazlalaştırır. O, süratle hazmedilir. O, şarap içinde alınırsa, sinirsel şikayetleri (hastalıkları) önler ve siyah haşhaştaki kuvvet gibi ondan serbest kılar.

ŞİŞLER

Yangılı şiş ve ödemler üzerinde etkilidir. Büyük ödemler üzerinde etkili olamaz.

HAREKET ORGANLARI

Eklemler üzerine haricen (yakı, lapa) uygulandığında yararlı olur.

BAŞ ORGANLARI

Çiğ ya da pişmişi, uyku verir; dolayısıyla uykusuzluğu giderir. Sayıklamayı önler. Ayrıca başı güneşte yanmaktan korur. Bu drog, tıkanıklıkların ilacıdır.

GÖRME

Yabani marulun sütü, kornea yaralarını temizler. Bostani marulun sütü de aynı etkiyi gösterir. Marul külü, yanıklar için kullanılır. Yabani marul sütü, kirpiklerin dökülmesini önler. Yenmesi, göze zarar verir.

DIŞARI ATAN ORGANLAR

Onun tohumu, meniyi kurutur, cinsel arzuyu azaltır; orgazmı yavaşlatır ve ben bu Yararların onun tohumunda görüldüğünü söylüyorum. Yarım dirhem marul sütü, suyla içilirse, bağırsaklarda ishal etkisi yapar. Büyümüş göbekli bostani marulun sütü, yabani marul sütüne yakın etkiye sahip olur. Marulun bağırsaklar üzerinde ishal ya da kabız etkisi yoktur.

BUGÜN

Etiketler: organ İbn-i Sina Tıp Kanunu marul mide salata ilaç