Suat Kılıç'a Zor Soru-VİDEO

Suat Kılıç'a Zor Soru-VİDEO

28 Şubat Mağdurlarından bir gencin, Bakan'a sorduğu soru...

Kanal D'de Abbas Güçlü'nün sunumu ile ekrana gelen Genç Bakış, 10. yılının ilk programında 6 üniversiteden gençleri Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'la bir araya getirdi.

Artan terör olaylarından yeni anayasa tartışmalarına, şike soruşturmasından gençlerin işsizlik sorununa kadar birçok konunun konuşulduğu gecede, sorulara verdiği yanıtlar samimi bulunan Bakan Kılıç öğrenciler tarafından sürekli alkışlandı.

AFLA DÖNDÜM MEMURİYETİM NE OLACAK

1999 yılında İmam Hatip Lisesi'ni bitiren ve aftan yararlanarak 32 yaşında üniversiteye geri dönen bir öğrencinin Kılıç'a yönelik olarak "4 yıl sonra 36 yaşında okuldan mezun olduktan sonra memuriyet durumum ne olacak" şeklindeki sorusu Bakan'ı terletti.

'DAHA KOLAY BİR SORUNUZ YOK MUYDU?'

Suat Kılıç, "Daha kolay bir sorunuz yok muydu?" diyerek öğrenciye takıldı.

Öğrencinin bu zor sorusuna "Söylediklerinizde baştan sona kadar haklısınız" şeklinde cevap veren Bakan, 28 Şubat sürecinin açtığı yaraların kapatılması, yeni sorun ve taleplerin de ortaya çıkmasına yol açtığını belirtti. 

ÖZÜR DİLEDİ

Bakan, devlette devamlılık esası yüzünden kaynaklanan sorunun hala çözülememesinden dolayı öğrenciden özür diledi.

Suat Kılıç, programın sonunda da 32 yaşındaki öğrencinin sorduğu bu sorunun hayatında aldığı en zor sorulardan biri olduğunu kaydetti.

İşte o anlar...