Siyonist Askerler Postallarıyla Aksa'ya Girdiler-VİDEO

Siyonist Askerler Postallarıyla Aksa'ya Girdiler-VİDEO

İsrail askerlerinin 1967'den bu yana ilk kez Mescid-i Aksa'nın mihrabını postallarıyla çiğnediği ortaya çıktı...

Bir süredir Mescid-i Aksa'daki uygulamalarıyla Filistinlileri isyan ettirenİsrail askerlerinden İslam dünyasının ayağa kaldıracak çirkinlik...

İsrail askerleri, Mescid-i Aksa külliyesinin ana mihrabının bulunduğu kubbenin altına kadar girerek mihrabı postallarıyla çiğnedi.

Mescid-i Aksa'nın yönetimini üstlenen İslami Vakıflar Dairesi Müdürü Hatib: "İsrail güçleri 1967'den bu yana ilk kez Mescid-i Aksa'nın mihrabını postallarıyla çiğnedi" açıklaması yaptı.

Azzam el-Hatib, AA muhabirine yaptığı açıklamada "Yaklaşık 300 İsrail askeri Mescid-i Aksa'yı bastı. Askerlerin bir kısmı Kıble Mescidi'nin içinde mihrab ve minberin yer aldığı bölgeye postallarıyla girdi. Bu çok tehlikeli bir adım. Daha önce olmamıştı. Kabul edilemez bir durum. İsrail bunun sonuçlarına katlanacaktır" diye konuştu.

CUMA NAMAZI'NDA KULLANILAN KIBLE MESCİDİ

Cuma namazlarında imam, Mescid-i Aksa külliyesinin kıble tarafında yer aldığı için Kıble Mescidi olarak tanımlanan bölümdeki mihrabı kullanıyor ve cemaat oradaki kubbenin altından itibaren saf tutuyor.

38 YIL ÖNCE DE BENZER BİR SALDIRI YAŞANMIŞTI

Mihrabın hemen bitişiğinde yer alan Selahaddin Eyyubi'den kalma minber, 1969 yılında radikal Yahudiler tarafından yakılmış, 38 yıl aradan sonra minberin bir benzeri Türk kündekari ustaları tarafından tekrar yapılarak 2007'de yerine konulmuştu.

Kaynak : AA