Şevki Yılmaz'dan Hükümet'e Öneriler-VİDEO

Şevki Yılmaz'dan Hükümet'e Öneriler-VİDEO

Ülke Tv ekranlarından yayınlanan Arafta sorular programına katılan Şevki Yılmaz...

Refah Partisi Rize eski milletvekili ve Akit gazetesi köşe yazarı Şevki Yılmaz, Cemevi -Camii projesine destek verdiğini belirterek Başbakan'ın yardımcılarından birinin Alevi olması gerektiğini söyledi.

Ülke TV'de Esra Elönü'nün sunumuyla ekrana gelen "Araf'ta Sorular"a Refah Partisi Rize eski milletvekili ve Akit gazetesi köşe yazarı Şevki Yılmaz konuk oldu. Her daim çıkışlarıyla dikkat çeken Yılmaz, "Arafta Sorular"da çok önemli açıklamalarda bulundu.
 


AK PARTİ İÇİNDEKİ TEHLİKEYE DİKKAT!

Yılmaz, AK Parti dağılma sürecine girsin yine beraber yürüyüp ıslandıkları kişilerin yanında olacağını belirterek, Mevlana'nın ‘Yola çıktıklarını, yolda bulduklarına değişirsen; yolunu kaybedersin' sözünü hatırlattı. AK Parti'nin içinde “kargaların” ve “dalkavukların” olduğunu ifade eden Şevki Yılmaz; “Belediye başkanlığı seçimlerinde dikkat etmezse, tabanına riayet etmezse AK Parti'yi bir tokat bekliyor” dedi.

"53 ÜLKENİN SİYONİST LİDERLERİ 28 ŞUBAT'TA ÇİLLER'İ GÖREVLENDİRDİLER"

Programda, 28 Şubat'ta yaşadıklarını anlatan Yılmaz, “Ülkemizdeki terörün zeminini 12 Eylül hazırladı. Kanada'da 53 ülkenin Siyonist liderleri toplandı, 'Milli Görüş önlenemiyor ne yapalım?' diye ihtilali düşündüler ve karar aldılar. Bu görevi de Çiller'e verdiler” diye konuştu.

28 ŞUBAT KOÇ'UN İŞİ

Cuntanın sermaye emrinde olduğunu savunan Yılmaz, 28 Şubat post-modern darbesini de Koç'un sermayesinin yaptırdığını dile getirdi.

"KASIMPAŞALI ASLANLA UĞRAŞIYORLAR"

"Anadolu tüccarını Koç'un karşısına diken Menderes'tir" diyen Yılmaz, şöyle devam etti:
"Sabancı, Anadolu'nun değerli insanlarıdır. Bunlar Türkiye'nin tekelci sermayesini yıktılar. Her şey Koç'a aitti. Bu oyunu bozan bu aileler. Buna yol açan kim? Menderes yok edildi, buna yol açan kim? Erbakan hoca tasfiye edildi, buna yol açan kim? Özal zehirletildi, buna yol açan kim? Şimdi Kasımpaşalı Aslan… Onunla uğraşıyorlar."

"GİYİNİK ÇIPLAK OLMAK TOPLUMDA DAHA TEHLİKELİ"

Son günlerde tesettürlü genç kızların giyimiyle ilgili "Süslüman" tartışmalarına da değinen Yılmaz, "Tesettürü istismar edenler var. Sünnetin dışına çıkaranlar var. Peygamberimiz 'giyinik çıplaklar'a çok üzüldüğünü söylüyor. Başını örtüyor, belden aşağısı kot pantolon. Giyinik çıplak olmak toplumda daha tehlikeli" ifadelerini kullandı.

Kadınların erkekleri tahrik etmeyecek, yuvaların yıkılmasına ve zinaya yol açmayacak şekilde kendisini korumalı diyen Yılmaz, erkek tesettür modasına pek sıcak bakmadığını da sözlerine ekledi.

"BAŞBAKAN'IN YARDIMCILARINDAN BİRİ ALEVİ KÖKENLİ OLSUN"

Uzunçayır'da Camii - Cemevi projesine sıcak baktığını dile getiren Yılmaz, sözlerini şöyle sonlandırdı:


"Bu ülkede Hz. Ali'ye karşı olan bir tane Müslüman yok. Hepimiz Hz. Ali'yi seviyoruz. Sünniler içinde Yezid ismini çocuğuna veren var mı? Neden bu ayrılık? Dolayısıyla Hz. Ali camide şehit oldu Cemevi yoktu. Cemevi açmışlar orada Allah diyor. Açsın. Bu projenin karşısında olmak bu ülkeyi bölmektir. Cahillik yapmasınlar. Caminin yanında olması daha iyidir. Bu kardeşlerimiz camiyi tanır, cemaati tanır. Bu ülkede Dersim katliamını CHP, Aleviler kıyamete kadar Türkiye'ye düşman olsunlar diye gerçekleştirmiştir. Alevi kardeşlere şaşırıyorum; çünkü katilleri CHP'de. İnsan babasın katiliyle aynı safta nasıl olur? Başına nasıl geçer? Halen Sabiha Gökçen katilinin ismi var. Buradan hükümete sesleniyorum; 10 Muharrem'i tatil edin, yas ilan edin. Diyanet 10 Muharrem'i mutlaka camilerle mevlid olarak Kuran'-ı Kerim ziyafetiyle anmalıdır. Alevi kardeşlerimizden onların sorunlarıyla ilgilenecek Alevi kökenli Başbakan yardımcısı getirilmelidir.”