Said Nursi'nin Hiç Yayınlanmayan Fotoğrafları

Said Nursi'nin Hiç Yayınlanmayan Fotoğrafları

Bediüzzaman Said Nursi'nin daha önce hiç yayınlanmayan fotoğrafları bulundu. Fotoğraflar 1952 yılında, İstanbul Gençlik Rehberi Mahkemesi sırasında Adliyede çekildi.

Bediüzzaman Said Nursi belli bir döneme damgasını vurmuş bir ulemadır. 15 yaşındayken verilen "Bediüzzaman" zamanın en iyisi- lakabı, zamanla ismiyle birlikte anılan Said Nursi , 31 Mart İsyanı sonrasında tutuklandı, yargılandı ve suçsuz bulunarak serbest bırakıldı.

Hayatı sürgünler, davalarla geçen Bediüzzaman Said Nursi'nin bu fotoğrafları  1952 yılında, İstanbul Gençlik Rehberi Mahkemesi sırasında Adliyede çekildi.


İşte daha çnce yayınlanmayan o fotoğraflar

Bediüzzaman'ın sağ tarafında Ahmet Atak, sol tarafında da İsmail Doyuk bulunuyor.Hayatı hapis, sürgün ve mahkemelerde geçen Said Nursi, 1952 yılında mahkeme çıkışı etrafındaki askerler ve büyük kalabalığa rağmen dimdik duruşuyla dikkat çekiyor.

Bediüzzaman'ın sağında ve solunda yer alan 1927 doğumlu İsmail Doyuk ve 1930 doğumlu Ahmet Atak'ta bulunan fotoğraflar çok ne olmasa da yine de önemli bir belge niteliğinde.


Adliye merdivenlerinden çıkarken...

samanyolu