Mavi Marmara Şehidi: Birbirinizi Allah İçin Sevin

Mavi Marmara Şehidi: Birbirinizi Allah İçin Sevin

Mavi Marmara gemisine İsrail işgal güçleri tarafından düzenlenen saldırıda başından vurulduktan sonra dört yıl yoğun bakımda kalan Uğur Süleyman Söylemez, geçtiğimiz günlerde şehid olmuştu.

Söylemez’in gemiye binmeden önce yakınlarına vasiyet gibi bir mektup yazdığı ortaya çıktı. Defnedilirken kabri başında da okunan mektupta Söylemez, yakınlarından haklarını helal etmelerini istiyor ve mazlum Müslümanlara daima yardım, Müslümanlara yönelik düşmanlıklarla mücadele etmelerini tavsiye ediyor.

Uğur Süleyman Söylemez’in vasiyetinin tam metni şöyle:

Bismillahirrahmanirrahim

Kardeşlerim, vasiyetimi yazmadan evvel sizleri Allah’ın selamıyla selamlarım. Şu günlerde Allah izin verirse, İHH’nın organize ettiği insanı yardım gemisiyle Gazze’ye gitmek üzereyiz. Bu kararımı verirken mazlum Filistin halkının İsrail zulmüne karşı bizler de sizlerin yanındayız yargısını verip yardım etmek  üzere yola çıkmak üzereyiz. Kardeşlik sorumluluğumuz bilinciyle hareket ederek her şeyimizi bırakıp bu yolda başımıza gelecek her türlü zorluğa karşılık Allah’a dayanarak sabretmeye hazırız. Çünkü yeri gelince davamız uğrunda her şeyimizi Allah için terk etmeliyiz. Çünkü Allah’ın davası İslam, her şeyin üzerindedir. İsrail’in her türlü tehditlerine karşı hazırız. Vururlarsa şehit oluruz, zaten en büyük idealimiz şehitliktir. Eğer Allah yolumuzu açık ederse, ambargo halinde olan kardeşlerimize yardımlarımızı ulaştırırız ve inşallah ölene kadar bu hal üzeri yardımlar ulaştırmak için Rabbimizden yardım dileriz.

Sizlerden ricam Filistin davasına gösterdiğiniz duyarlılığı, yaşadığımız toplumdaki tağuti güçlere karşı da gösterelim. Sorumluluk duygusuyla hareket edip aramızdaki tevhid ehli gruplar olarak ihtilafları çözüp tek vücut halinde küfre karşı cemaat bilinciyle hareket edip Allah’ın dinini hakim kılmak için Allah’tan yardım dileyelim. Birbirimizi Allah için sevelim. Emin insanlar olalım, çünkü Allah Resulü Peygamberlik gelmeden önce emin insandı, her şeyin başı emin olmaktır. Vasiyetimi uzatmadan sizden ricam kardeş olun, birbirinizi Allah için sevin ancak müminler kardeştir. Hiçbir zaman tevhid çizgisinden ayrılmayın. Şeytandan Allah’a sığının. İnşallah hep birlikte tevhidi kardeşler olarak cenneti gerçek yurdumuz olan ahret yurdunda buluşalım. Hakkınızı helal etmenizi rica ederim.

Kardeşiniz 
Uğur Süleyman Söylemez