İsrail Knesset Üyesi: İsrail Silah Bırakmalı

İsrail Knesset Üyesi: İsrail Silah Bırakmalı

İsrailli Knesset üyesi Ayman Odeh'in işgal altındaki topraklardaki askerlere silah bırakma çağrısı, Knesset üyeleri arasında kızgınlık uyandırıyor

TERCÜMEHABER /TEVHİDHABER

Ortak Liste partisinin başkanı Ayman Odeh, Pazar günü Batı Şeria ve Doğu Kudüs'teki güvenlik güçlerinde görev yapan Arap İsraillilerin kendi halklarını "küçük düşürdüğünü" ve silahlarını bırakıp çekilmeleri çağrısında bulunarak İsrail'de büyük tepki topladı.

Nir Barkat, İsrail hükümetinin hukuk danışmanına Odeh'i soruşturmaya çağırma talebiyle hitap ederek "Ayman Odeh'in kışkırtıcı sözleri acil bir ceza soruşturması ve yargılama gerektiriyor" dedi.

Barakat, "İsrail'in ölümcül bir terör dalgasıyla karşı karşıya kalmasına karşın, İsrail'deki Knesset'in bir üyesinin Arap vatandaşlarını ayaklanmaya çağırması ve İsrail'in güvenliğine zarar vermesi akıl almaz bir şey" dedi.

Odeh geçtiğimiz günlerde Facebook'ta yayınladığı bir video mesajında, 1948'de işgal kuvvetleri saflarında görev yapan işgal altındaki toprakların halkına bir mesaj göndererek, işgal karşısında silahlarını bırakmalarını ve Filistin halkının yanında durmalarını istedi. .

Kaynak:Haber Kaynağı