İsrail'i Gazze Korkusu Sardı

İsrail'i Gazze Korkusu Sardı

Siyonist gazetesi Yedioth Ahronoth, bugün, 10 Nisan 2022 Pazar günü, İsrail güvenlik sisteminin siyasi seviyenin desteğiyle, olayların işgal altındaki Kudüs ve Gazze Şeridi'ne çekilmesini önlemeye çalıştığını ve bunun için çalıştığını bildirdi.

TERCÜMEHABER /TEVHİDHABER

Yedioth Ahronoth'un askeri muhabiri Yossi Yehoshua'nın haberine göre, çalışma şu anda Gazze, Kudüs ve Batı Şeria'nın diğer bölgelerinde ve hatta içerideki Filistinliler arasında sakinliği korumaya odaklanıyor.

Haberde , Cenin'de gerçekleşen ve halen devam eden operasyonların silahlı grup üyeleri arasında "takip edildikleri" hissini yaratacağı değerlendirildi. Failin babası ve erkek kardeşleri Raad Hazem ile ona yardım ettiğinden şüphelenilen kişi İsrail tarafından tutuklamndamdı dedi

Son operasyonun da önceki tüm operasyonlar gibi organizasyonel bir altyapı olmadan gerçekleştirildiğine ve başarısının diğer konvansiyonel saldırılara yönelik korkuları artırdığına dikkat çekti.

Yehoşua, İsrail güvenlik teşkilatının şu anda çözmeye çalıştığı sorunlardan birinin son operasyonda ortaya çıkan panik durumu olduğuna dikkat çekiyor. , Shin Bet ve ordunun özel birimleri, yanlış haberlerin yayılması, medyada yer alması Genelkurmay Başkanı Aviv Kohavi tarafından soruşturma açması ile sonuçladı