İsrail Başbakanı'ndan İran'a üstü kapalı tehdit mesajı

İsrail Başbakanı'ndan İran'a üstü kapalı tehdit mesajı

İsrail Başbakanı'ndan İran'a üstü kapalı tehdit mesajı: Ölüme iştahlı zalim bir düşmanla savaşıyoruz ve teröre fon sağlayan rejimin ve operasyonların faillerini gönderenleri vuracağız.

Kudüs - Takip: Bugün Çarşamba günü İsrail Başbakanı Naftali Bennett, silahlı operasyonların faillerine atıfta bulunarak "bizi doğrudan hedef alanları gönderenleri vuracağız" diyerek İran'a tehditte bulundu.
Sözleri, savaşlarda ölen İsrail askerlerini anmak için düzenlenen resmi bir tören sırasında geldi.
Bennett, “Şiddet ve terörizm, İsrail Devleti'nin boyun eğmesi gereken doğal fenomenler veya kader değildir. Sadece doğrudan bizi hedef alanlara değil, onları gönderenlere de vuracağız. Ve haberci sadece bedelini değil, buranın bin kilometre doğusunda da olsa onu göndereni ödeyecektir.” dedi

.
Bennett, "Acımasız ve ölüme iştahlı bir düşmanla savaşıyoruz," diye devam etti. Ve düşmanlarımız hayatlarını ve geleceklerini inşa etmek yerine, hayatımızı mahvetmekten çekinmiyorlar.”
Bennett İran'dan bahsetmese de İran'a atıfta bulunarak "terörizmi finanse eden bir rejim, terörizmi silahlandıran bir rejim, terörizme emirler veren ve artık korkakça uzaktan saklanamayan bir rejim" olduğunu söyledi.

Bennett, İsrail toplumundaki rekabetlere değindi ve “birlikte olmasaydık asla olmazdık. Kavga eden kabileler olarak değil, sadece çeşitli ve birleşik bir ulus olarak varız. Halkımız birlik için can atıyor. dedi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.