İsrail Başbakanı Büyük Şok Yaşadı

İsrail Başbakanı Büyük Şok Yaşadı

İsrailli "Shin Bet", Yair Lapid'in karısına gönderilen tehdit mesajlarıyla ilgili soruşturma başlattı

İsrail Başbakanı Yair Lapid bugün, Pazar günü, İç Güvenlik Servisi "Shin Bet"e, karısı "Yahya"ya tehdit mektuplarının gelmesiyle ilgili soruşturma açmasını emretti.

Bu sabah, Pazar günü, İbranice web sitesi Walla, başbakanın karısı Lihi Lapid'in kansere yakalanmasını, yolda bir kazada ölmesini ve tüm ailesini yakmasını isteyen tehdit mesajları aldığını bildirdi.

İbranice web sitesi, Yahya'nın e-postasında bu mesajları aldığını doğruladı ve yakında cenazesinde görüleceğini belirtti ve bu da kocası Başbakan Yair Lapid'in Şin Bet'e tehditler hakkında acil bir soruşturma açmasını emretmesine neden oldu.

Şin Bet'in eşi Lapid'e bu tehditleri göndermekten kimin sorumlu olduğunu belirlemeyi başardığı bir zamanda, Yahya'nın geçtiğimiz ay içinde kimliği belirsiz bir kişiden birkaç tehdit mesajı aldığına dikkat çekerek, tehdit seviyesinin şu anda olduğunu da sözlerine ekledi

İbranice internet sitesi, İsrail Başbakanı Yair Lapid'in eşi Lihi Lapid'e ulaşan ve diğer tehditlerin yanı sıra öldürülmesini, ailesinin yakılmasını veya kemoterapi ile tedavi edilmesini dilediği tehdit mesajlarının metinlerini ekledi.

Kaynak:Haber Kaynağı