'Hrant'ı Ergenekon Çetesi Öldürmüştür'-VİDEO

'Hrant'ı Ergenekon Çetesi Öldürmüştür'-VİDEO

Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtlayan Ufuk Uras, "Hrant'ı öldüren gücün Ergenekon çetesi olduğundan hiç bir şüphem yok" dedi...

Hrant Dink davasında infial oluşturan karara tepki gösteren Ufuk Uras, Dink davasının Ergenekon davasıyla ilgisi olduğunu söyleyen Uras çarpıcı bir iddiada bulundu ve "Hrant Dink'i Ergenekon çetesi öldürmüştür" dedi.

CNN Türk ekranlarında 5N 1K'ya konuk olan Ufuk Uras Agos Gazetesi önünden programa bağlanarak Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtladı. Mahkemenin verdiği kararın kabul edilemez olduğunu kaydeden Uras 'cinayetin arkasındaki örgütlü gücün ortaya çıkması gerekiyor, bu kararı hazmedemiyoruz' dedi.

"HRANT'I TEHTİD EDENLER ŞU ANDA ERGENEKON'DAN TUTUKLU"

"Örgütsel ilişkiler olduğu o kadar açık ki. 5 yıl boyunca bu ilişkiler örtbas edilmeye çalışıldı. Bütün süreç aşama aşama planlanmış. Mahkemeninin yok dediği o örgütün korkusundan kimse tanık bile olamadı. Bir siyasi irade şart. O siyasi irade olsaydı TİB kayıtları bu kadar geciktiremezdi, deliller ortaya çıkartılırdı. Benim Hrant'ı öldüren gücün Ergenekon çetesi olduğundan hiç bir şüphem yok. Çünkü Hrant yaşarken kendisini tehtid edenlerin hepsi o çeteden şu anda tutuklu. Gözümüzün önünde olan bir vakaydı bu. O tutuklu olan şahıslarla tetikçiler arasındaki telefon bağlantıları ortada. Bunları ortaya çıkartmak da öyle büyük bir yetenk gerektirmiyor. Rakel Dink dava boyunca "her şey layığını buluyr" demişti. Demek ki bizim ülkemiz de böyle bir adalete layık."