Gökçek'den Çarpıcı İddialar-VİDEO

Gökçek'den Çarpıcı İddialar-VİDEO

Gökçek seçimlerde bazı marjinal grupların hile yapmaya çalışacaklarını, bunun için şu sıralar eğitimden geçirildiklerini belirtti.

Melih Gökçek o hileleri maddeler halinde şöyle sıraladı:

* Bir kere sandık başında kesinlikle bol miktarda olay çıkartacaklar. Kendi aralarında yapmış oldukları toplantılarda özel eğitimler yapmaya başladılar. Bu, kendiliğinden olan bir olay değil, yurtdışı kaynaklı ve destekli bir olay.

 

SAHTE PUSULA

* Yabancı basına ve sosyal medyaya servis edilmek üzere mühür basılmış sahte pusulalar yapacaklar. Bas bas bağıracaklar, ortalığı birbirine katacaklar. Özellikle AK Parti'nin yüksekoranda kazanacağı tahmin edilen sandıklara, ceplerde getirilmiş AK Parti için mühürlenmiş sahte pusulalar atacaklar. Kullanılan oy sayısı ile çıkan zarf sayısı birbirini tutmadığı için sayma karışıklığı ve arbede çıkmasını hedefleyecekler.

UÇAN KALEME DİKKAT!

* Ve en önemlisi, bunu dün öğrendik. Bütün vatandaşlarımızı şimdiden ikaz ediyorum. İlk defa söylüyorum bunu. Tüylerim ürperdi. Kalem var yazıyorsunuz, özellikle bundan Çin'de çok satılır Çin'e her giden ondan alır sırf millete şaka yapmak için.

Yazı yazarsınız, yarım saat, bir saat sonra bir de bakarsınız yazı yok. Böyle bir hileyi kesinlikle düşünüyorlar. Toplama rakamları vardır yukarıdan aşağıya doğru. Partilerin oyları alt alta yazılır, en alta toplam rakam yazılır. İmzalar atılır. İmzalar hakiki kalemle atılıyor.

Üste yazılan rakamlar tamamen uçan kalemle yazılıyor. Sonra, sandığı YSK'ya götürecek elemenlar yolda bunları değiştirecekler. 

Bakın tekrar söylüyorum, uçan kalemle hile yapılacak. Bu kesin, net bilgidir. Bütün Türkiye'nin uçan kalemle yazılmasına müsade etmemesi lazım. Ve bütün vatandaşlarımızı, seçim günü saat 17:00'de sandık başına davet ediyorum. Herkes kendi sandığının başında beklemeli.

KAMERLARLA KAYIT ALACAKLAR

* Muhalefet bu sandıklarda kendi cep telefonlarıyla görüntü kaydı alacak, kapıda hazır bekleyen kameralara hile hakkında beyanatlar verecekler. Amaç şaibe çıkarmak, kamuoyuna hile söylentisini yaymak. İnternet ortamında bazı portallardan da yabancı basınacanlı servis yapılacak. Seçimde hile var imajı verilecek.

PARAYLA AK PARTİ PROPAGANADASI YAPILACAK

* Seçim sandıklarına yakın noktalarda seçmenlere para verip AK Parti propagandası yapan kişiler belirecek. Bunları doğal vatandaşın kayda alması beklenecek. Olmaması halinde kendi kayıtlarını yapıp şaibe algısı oluşturacaklar. 

* Para aldım, oy çaldım, sahte liste hazırladım gibi itiraflar yapacak kurbanlar hazırlıyorlar.

* Özellikle bazı yerlerde mezhepsel saldırılar, barikat kurmalar, yangın çıkarmak, toplum polisini mahalleye çekmek gibi karışıklıklar planlanıyor.

* Hükümetin küçük olayları abartıp, vatandaşın oy kullanmaya gitmesini engellediği algısını oluşturmaya çalışacaklar.

BAŞBAKAN'IN RESMİ ÖPTÜRÜLEREK KAMUOYUNA YAYILACAK

* Çok enteresan bir şey. Bunu dahi mizanse etmişler. Bir bodrumda, maskeli kişiler tarafından dövülerek Tayyip Erdoğan'ın resmi öptürülen olay mizanseni planlıyorlar. Bunu kamuoyuna yayacaklar.

* Bol bol elektrik sabotajları olacak. İktidar elektrikleri keserek hile yapıyor diyecekler.

SANDIKLAR KAÇIRILACAK

* Sandıkları kaçırma, sandıkları kundaklama niyetleri var. Özellikle AK Parti'nin çok oy aldığı yerlerde bunlar yapılacak.

İşte Gökçek'in Ülke TV ekranlarında yaptığı o önemli açıklamalar;