Fas İle Siyonistlerin Arasından Su Sızmıyor

Fas İle Siyonistlerin Arasından Su Sızmıyor

İbranice kanalı: Fas Dışişleri Bakanı Eylül ayında İsrail'i ziyaret etmek için resmi bir daveti kabul etti

İbrani basını, Fas Dışişleri Bakanı Nasır Bourita'nın önümüzdeki Eylül ayında İsrail Bölgesel İşbirliği Bakanı Issawi Freij'in daveti üzerine Rabat ziyareti sırasında İsrail'i ziyaret edeceğini bildirdi.

İbrani kanalı I24 News'in haberine göre "Bourita", İsrail hükümetinde Bölgesel İşbirliği Bakanlığı tarafından düzenlenecek "İbrahim Anlaşmalarının İki Yılı" konferansına İsrail ziyareti sırasında katılacak.

Perşembe günü, İsrailli bakan birkaç gün süren ve Faslı bakanlar ve yetkililerle birkaç verimli görüşmeler yaptığı ve Rabat, Tanca ve Salé'de çeşitli saha gezileri yaptığı ilk Fas Krallığı ziyaretini sonlandırdı.

10 Aralık 2020'de İsrail ve Fas, Rabat'ın ikinci Filistin intifadasının patlak vermesi nedeniyle ilişkileri dondurmasının ardından 2000 yılında askıya alınmalarının ardından aralarındaki diplomatik ilişkilerin yeniden başladığını duyurdu.

Fas, BAE, Bahreyn ve Sudan'dan sonra 2020'de İsrail ile normalleşmeyi kabul eden dördüncü Arap ülkesi olurken, Mısır ve Ürdün'ün İsrail ile sırasıyla 1979 ve 1994'ten beri iki barış anlaşması var.

Kaynak:Haber Kaynağı