Ebu Ubeyde'nin Dediği Gibi: "Ya Çıldırıyorlar ya Sakat Kalıyorlar Ya da Ölüyorlar"

Ebu Ubeyde'nin Dediği Gibi: "Ya Çıldırıyorlar ya Sakat Kalıyorlar Ya da Ölüyorlar"

7 Ekim'den bu yana 2 bin işgalci askerin psikolojik destek aldığı bildirildi, 1200'ünün ise kalıcı olarak sakat kaldığı açıklandı. Ölü sayısı ise bilindiği gibi çıkarılan sert kanunlarla gizli tutuluyor.

Siyonist rejimin devlet televizyonu KAN'ın haberine göre, 200'ü kara operasyonları sonrası olmak üzere 2 bin asker savaş nedeniyle psikolojik destek aldı.

Psikolojik desteğe ihtiyacı olanlar olarak tasnif edilenlerin "ateş açma, çatışma, yaralanma, tehlikeli bir yaralanma ya da olaya şahit olma" gibi durumlar yaşadığı, tüm bunların da askerlerin psikolojilerini bozduğu ifade edildi.

Haberde ayrıca "7 Ekim'den bu yana ordunun, yedek hizmette bulunan psikolog ve psikiyatristlerin görev yaptığı bir telefon çağrı merkezinin yanı sıra ülkenin güneyinde iki psikolojik merkez açtığı" belirtildi.

- 1200'den fazla İsrail askeri sakat kaldı

Öte yandan, Siyonist rejimin "Kanal 12" televizyonunda 22 Ekim'de yayınlanan haberde, 7 Ekim'den bu yana Filistinlilerle yaşanan çatışmalarda 1200'den fazla ordu mensubunun sakat kaldığı bildirilmişti.

Çatışmanın başından bu yana 1210 yaralı sözde asker, Siyonist rejim tarafından "engelli" olarak tasnif edildiği belirtilmişti.