Devlet Hastanelerine Siber Saldırı

Devlet Hastanelerine Siber Saldırı

Anonymous hacker grubu bu sabah 33 Devlet hastanesine siber saldırı düzenleyerek hastanelerin veri tabanında yer alan bilgiler, kopyalandıktan sonra silindi.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Edirne’nin de aralarında bulunduğu 33 devlet hastanesine sabah saatlerinde internet korsanları tarafından siber saldırı düzenlendi.
Anonymous hacker grubunun üstlendiği siber saldırılarda hastanelerin veri tabanında yer alan bilgiler, kopyalandıktan sonra silindi.
Bu sabah saat 09.30 sıralarında başlayan siber saldırılarda Sağlık Bakanlığı’na bağlı Devlet Hastaneleri’nin sistemlerine giren Anonymous hacker grubu, bilgisayarların veri tabanında bulunan bilgileri kopyaladıktan sonra sistemden sildi.
Edirne Sultan 1’nci Murat Devlet Hastanesi’nin de aralarında bulunduğu 33 hastanenin siber saldırılardan etkilendiği belirtildi. Hastanelerde bu sistem üzerinden yapılan işlemler tamamen durdu. Siber saldırının fark edilmesi üzerine sisteme daha önce yedeklenen veriler yüklenmeye çalışıldı, ancak hacker grubunun eski verileri geri yüklemeyi de engellediği bildirildi.
Devlet Hastanelerinin siber saldırılar karşısında hastaları mağdur etmemek için elle kayıt aldıkları belirtildi.