Cübbeli Ahmet: Müdahale Meşrudur-VİDEO

Cübbeli Ahmet: Müdahale Meşrudur-VİDEO

Cübbeli Ahmet olası Suriye müdahalesini yorumladı...

Özel bir TV kanalında Suriye'yi konuşan ve "Suriye'ye girmek caizdir" diyen Cübbeli Hoca lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü,  ABD'nin Irak işgalini ve Suriye'ye olası işgali değerlendirirken, Şialar ile ilgili akıl almaz açıklamalarda bulundu.

Cübbeli Ahmet Hoca katıldığı televizyon programında Suriye müdahalesi ve İran politikaları ile ilgili çeşitli açıklamalrda bulundu. Cübbeli; "Irak Sünni rejimdir, İran ise Şii rejimdir. Şia'nın kıblesi Kerbela'dır. İran tarafından oraya çok önem verildiği için oraların alınması (Kerbela'nın) düşüncelerindeler" dedi. Cübbeli, "İran Amerika'yı tuttu. Şia'nın yardımı olmasaydı ABD Irak'a giremezdi" iddiasını bulundu.

Çaldıran savaşında Yavuz Sultan Selim'in haklı olduğunu iddia eden Cübbeli: "Yavuz olmasa bu iklim Şia olmuştu . Yavuz Selim haklıdır. Ulemadan Şeyh'ül İslamların fetvasıyla amel etmiştir" şeklinde konuştu.

Sunucu ve yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı'nın "Türkiye şuan Suriye'ye girse, Esad'ı yıkmak için savaşsa meşru mudur?" şeklindeki sorusuna cevap veren Cübbeli "Bu adamlar Şii'dir. Burada bir zulüm yapılıyor" dedi

Kütahyalı'nın " Sünniler Şiilerle savaşırsa Şiileri öldürmek caiz midir?" şeklindeki sorusuna ise Cübbeli "Zaten şiiler devamlı Müslümalarla savaşır. Hayatta bir gavurla savaştıkları görülmemiştir" dedi.


Kütahyalı'nın " ABD ile Türkiye ortak operasyonla Şam'a girse caiz midir?" sorusuna Cübbeli, "Türk devleti yardım etme gücünü kendinde bulamazsa, 'ben buraya girerim çıkamam, benim devlet de zedelenir' diyorsa girebilir" cevabını verdi.

İŞTE CÜBBELİ'NİN SORULARA VERDİĞİ CEVAPLAR: