Başbakan'dan Uludere Açıklaması-VİDEO

Başbakan'dan Uludere Açıklaması-VİDEO

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak Uludere'deki 35 köylünün ölümüyle ilgili açıklamalarda bulundu. İşte Erdoğan'ın o açıklamaları..

 

Başbakan Erdoğan 35 köylünün öldürülmesiyle ilgili ilk kez konuştu. Cuma Namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, Taraf Gazetesi'nin manşetine de çok kızdı.

İşte Başbakan'ın açıklamaları;

Hiç bir devlet kalkıpta bilerek kendi halkını bombalamaz. Bilir bilmez yazan çizen bazı köşe yazarı sıfatıyla cambazlar var. İstihbarat örgütlerimizi daha iyi biliyorlarmış. Güya böcekleri var. MİT'in verdiği son anda bir bilgi yoktur. Bunlar 9-10 gün öncesine ait bir bilgidir. MİT de bu konuda yazılı bir açıklama yapacaktır'

Görüntüleri güvenlik güçlerine geçen insansız hava araçlarının ardından F16 uçakları kalkmış ve bu görüntülerin olduğu bölgeyi vurmuşlardır. İHA'ların bu tespitlerinin birebir bunlar şudur şekilnde değerlendirilmesi mümkün değil. Daha sonra yapılan tespitlerden bunların sigara, mazot vs gibi kaçakçılıkları yapan bir grup olduğu ortaya çıkıyor.

Yaklaşık 40 kişilik bir grup. Daha önce Gediktepe'de alınan talihsiz neticeleri biliyorsunuz. Silahlar bu tür hayvanlarla taşınmıştı. O zaman da medya niçin tedbir alınmadı diye eleştirmişti. Güvenlik güçlerimizin benzer bir duruma düşmemesi için olmuş bir olay. 35 vatandaşımız ebediyete intikal etti, 1 vatandaşımız yaralı. İdari ve adli incelemeler yapılıyor. Süratle Diyarbakır'dan adli tıp ekiplerini gönderdik. İncelemeler bitti. Defin işlemlerinin de bitmiş olması lazım. Ölen vatandaşlarımız yakınlarına teslim edildi. Ölülerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaklaşık 4 saatlik bir görüntü mevcut. Gerekli incelemeler yapılıyor. Bu çalışmalardan sonra durum netleşecektir.

Ölen vatandaşlarımıza tekrar Allah'tan rahmet diliyorum...

"Devlet halkını bombaladı" başlığı çok acımasız

Haftanin'deki olayla ilgili atılan gazete başlıkları çok acımasız. "Devlet halkını bombaladı" başlığı çok acımasız. Geçmişte belki böyle şeyler olmuş olabilir ama bizim dönemimizde mümkün değil bu. Milli İstihbarat Teşkilatı'nın son anda vermiş olduğu bir bilgi yoktur. Bunlar 10 gün öncesine ait bilgilerdir. MİT de bugün buna yönelik açıklama yapacaktır.

İŞTE BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN TARAF GAZETESİ VE GAZETECİ MEHMET BARANSU İÇİN SARFETTİĞİ SERT SÖZLER...