Baş Ağrısını Geçirmenin 5 Yolu

Baş Ağrısını Geçirmenin 5 Yolu

İşte, size önereceğimiz bu 5 doğal yolla baş ağrınızdan kurtulun

1- Ağrınız başladığı anda yürümek ağrınızın geçmesini sağlayacaktır fakat; yürüyüş yolunuzun düz olması en önemli tavsiyemizdir. Yokuş aşağı veya yokuş yukarı olmayan bir yolda bedeneninizi dik tutarak yürümelisiniz ve başınızı küçük daireler şeklinde çevirmenizde ağrınızın geçmesini sağlayacaktır.

2- Trafik sesinden, uğultulu bir ortamdan ve kalabalık mekanlardan uzakta bir yerde oturmanız, ruhsal ve fiziksel rahatlama sağlayan lavanta veya papatya çayı içmeniz faydalıdır. Lavanta çayı; kaygıyı giderir ve sakinleştirici özelliğinden dolayı stresten kaynaklı baş ağrılarını azalttığı bilinmektedir. Papatya Çayı; aynı lavanta çayı gibi sakinleştirici özelliğe sahip olmasından dolayı hafiflemenizi sağlayacaktır. Kendinizi sıkmanızı engelleyecek olan Papatya başınızın ağrısının geçmesine de yardımcı olacaktır.

3- Kronik olarak baş ağrısına sahipseniz, stresli bir işiniz varsa veya en ufak bir sıkıntıda başınız ağrıyorsa Ametist taşınıüzerinizde taşımanızı tavsiye edebiliriz. Ametist; Negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı, bedendeki fazla elektrik yükünü azaltarak beyin gücünü yükseltir, yatıştırıcı etkisi vardır. Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip pozitif enerjiye dönüştürür. Depresyona karşı faydalıdır. Enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır.

Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir taştır. Yaydığı enerji her zaman fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Ametist taşını baş ağrılarınızdan dolayı kullanacaksanız bu taşı belinizin yukarısında bir bölgede kullanmanız gerekmektedir. Kolye veya bileklik olarak kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Ametist taşı birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir bunların arasında en çok bilineni ise baş ağrılarını geçirmede olumlu etkisi olmasıdır.

4- İlaç kullanmadan baş ağrılarını geçirmenin en güçlü ve sık kullanılan yöntemlerinden biri de basınç noktalarına dokunmak yani masaj yapmaktır. Şakaklar, göz arası ve kulak arkası bölgelerine başparmağınız ile dokunup küçük dairesel hareketler yaparak o bölgedeki baskıyı dağıtmanızı ve dolaşımı hızlandırmanızı sağladığı için ağrınızın hafiflemesini ve hatta geçmesini sağlayacağı bilinmektedir.

5- Bazen ağrınızı kafein içeren maddelerde geçirebilir ki ağrınızı azaltmak amaçlı kullanılan ilaçların bazılarının içerisinde de kafein mevcuttur. Ve acı kahve içersine de bir iki damla kadar limon suyu ilave ederek içilirse yararlarını fark edeceksiniz. Türk kahvesi ve diğer kahve türlerini sade olarak içmenizde ağrınızın geçmesini sağlayacaktır.

Ciddi boyutlarda ve sürekli tekrarlayan ağrılara sahipseniz eğer uzman bir doktora başvurmak en doğrusudur.