Ziyad Nehle : Elimiz Müdahalelere Karşı Boş Durmayacak

Ziyad Nehle : Elimiz Müdahalelere Karşı Boş Durmayacak

Al-Nakhala İsrail'e bir uyarı mesajı gönderiyor ve şunu teyit ediyor: Elimiz müdahalelere boş durmayacak ve ne pahasına olursa olsun Cenin'in tekilleştirilmesine izin vermeyeceğiz.

TERCÜMEHABER /TEVHİDHABER

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Komutan Ziad al-Nakhala bugün Pazar günü yaptığı açıklamada, İsrail işgalinin Batı Şeria'daki Cenin şehrine karşı seçilmesine izin vermeyeceğimizi doğruladı. “Ne pahasına olursa olsun” diyerek şunları söyledi: “İsrailliler, Batı Şeria ve Kudüs'teki halkımızı desteklemek için müdahale etmeye elimizin kör olmadığını ve direniş potansiyelinin sınırlı olduğunu, ancak işgal varlığı üzerinde büyük etkiler yarattığını anlamalı. dedi

Nakhala Filistin topraklarında gerçekleştirilen operasyonların işgalin uygulamalarına bir tepki olmadığını, her Filistinlinin görevi olduğunu sözlerine ekledi.

Al-Nakhalah sözlerine şöyle devam etti: "Filistinlilerin direniş yolunda seçeneklerinin geniş olduğunu ve şehadet operasyonlarında pek çok şeyi yapabileceğinin en iyi kanıtı olduğunu belirterek, Gazze'nin işgal suçlarına yanıt verme kararının direniş güçlerine bırakıldığını vurguladı. Direnişin Cenin, Kudüs ve tüm Filistin halkını yüzüstü bırakmayacağını belirtti.

“Ramazan ayında bir savaşa yaklaşıyoruz ve inancımızla, mücahitlerimizle ve işgalin gücüne rağmen Filistin iradesi karşısında zayıf kaldığına olan inancımızla güçlüyüz” dedi.

El Nakhal işgalin Mescid-i Aksa ve Batı Şeria'daki uygulamalarınına dikkat çekerek, "İşgalle doğrudan karşı karşıyayız ve her an kapsamlı bir çatışma hali beklemeliyiz ve her an bir çatışma hali beklemeliyiz. dedi

"İslami Cihad" hareketinin Genel Sekreteri, işgalin Müslümanlara ve Araplara Filistinlileri kuşatma çağrısı yapmasının, Arapların Mescid-i Aksa'yı Yahudileştirme girişimlerine onay vermesi anlamına geldiğini de sözlerine ekledi.