Yemenli Askeri Yetkili: Tüm İsrail Gemilerini Hedef Alacağız

Yemenli Askeri Yetkili: Tüm İsrail Gemilerini Hedef Alacağız

Yemenli askeri bir kaynak, bu ülkenin silahlı kuvvetlerinin Filistin halkına destek amacıyla İsrail gemilerini hedef almayı planladığını açıkladı.

Yemenli askeri bir kaynak, bugün yaptığı açıklamada Siyonist rejimin tüm gemilerini uyardı.

Adı açıklanmayan bu kaynak şu ifadelerde bulundu: ‘Kuvvetlerimiz, ister Kızıldeniz'de ister düşmanın beklemediği herhangi bir yerde olsun, tüm İsrail gemilerini hedef alma kapasitesine sahiptir.

Yemen silahlı kuvvetleri, ister işgal altındaki Filistin'e giden gemiler olsun, isterse varış yeri işgal altındaki Filistin olmayan gemiler olsun tüm İsrail gemilerini hedef almayı planlıyor.’

Siyonist rejimin Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları başladığından bu yana Yemen ordusu, işgal altındaki Filistin'in güneyindeki Eilat limanını füzeler ve insansız hava araçlarıyla hedef alıyor.

Yemen Silahlı Kuvvetleri sözcüsü Tuğgeneral Yahya Seri ve Ensarullah Hareketi sözcüsü Muhammed Abdüsselam daha önce ayrı ayrı yaptıkları açıklamalarda, Siyonist rejimin saldırıları durana kadar İsrail hedeflerine yönelik saldırılarını sürdüreceklerini vurgulamışlardı.(Ajanslar)