Yapıcıoğlu'ndan Kandil Mesajı

Yapıcıoğlu'ndan Kandil Mesajı

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, yayımladığı yazılı mesaj ile tüm İslam âleminin bu akşam idrak edilecek olan ‘Regaip Kandili’ni kutladı.

İslam âleminin mübarek ayları fırsata çevirmesi gerektiğini belirten Yapıcıoğlu, “Rahmetin dalga dalga yayıldığı, kalplerin manevi huzur ve sükûnetle dolduğu, mübarek üç aylar olan Recep, Şaban ve Ramazan ayının manevi atmosferine bu akşam idrak edeceğimiz Regaib Kandili ile ulaşmış olmanın sevinci içerisindeyiz. İslam âleminin bu mübarek ayları fırsat bilerek geçmişinin muhasebesini yapması, dersler çıkarması ümmetin yeniden dirilişi ve inşasının öncül adımı olacaktır.” diye belirtti.

Son dönemde başta bölgede olmak üzere İslam coğrafyasında yaşanan acı olaylara atıfta bulunan Yapıcıoğlu, “Bölgemizde yaşanan operasyonlar, sokağa çıkma yasakları, çukur ve barikat siyaseti ve İslam coğrafyasında yaşanan katliamlar, Müslümanlara reva görülen her türlü hukuksuzluk, toplumumuza hâkim olan ifsat çalışmaları neticesinde oluşan fitnenin Müslümanlar arasında yayılması ve derin ayrılıklara zemin hazırlaması Müslümanların içerisine düştüğü içler acısı durumu gözler önüne sermektedir.” ifadelerini kullandı.

Tüm İslam âleminin mübarek ‘Üç Aylar’ını tebrik eden Yapıcıoğlu, yayımladığı mesajın sonunda şu ifadelere yer verdi:

“Bu ayların ve içinde barındırdığı mübarek gecelerin hürmetine Rabbimizden, bölgemizde ve İslam beldelerinde devam eden mağduriyet ve savaşlara son verecek vesileyi nasip etmesidir. İslam kardeşliğinin tesis edilmesi ve bu fitnelerini hükmünün kırılması Müslümanların izzetli bir duruş sergilemeleri ve ifsad çalışmalarına mukabil ihya çalışmalarını toplumun her kademesine ulaştırmaları ile mümkün olacaktır. Bu vesileyle tüm İslam âleminin mübarek üç aylarını tebrik eder, ihtilafların son bulmasını için Müslümanların sesinin daha gür çıkmasını diliyorum.”  (İLKHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.