Tanju Özcan'a Kötü Haber

Tanju Özcan'a Kötü Haber

CHP'de, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan CHP'den İhraç Ediliyor

CHP'nin dün toplanan MYK toplantısında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilmesine karar verildi.

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin de Yüksek Disiplin Kurulu kararı ile partiden ihraç edildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın “kesin ihraç” istemiyle “tedbirli” olarak Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini açıkladı.

Torun, açıklamasında şu bilgileri verdi:

“Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından, bir süredir ortaya konulan tutum ve davranışlar Genel Merkezimiz tarafından hassasiyetle takip edilmektedir. Tanju Özcan bu kapsamda Genel Merkezimiz tarafından pek çok kez sözlü olarak uyarılmıştır. Ayrıca, bir kadın hemşehrisi ile ilgili anısını anlatırken kullandığı ifadeler nedeniyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmiş ve ‘uyarı’ ile cezalandırılmıştır. Tanju Özcan’ın ‘uyarı’ cezasının ardından, 16 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilen Bolu Belediye Meclisi Toplantısında bir kadın belediye meclis üyesi ile girdiği diyalog, cinsiyetçi yorum ve sözleri Merkez Yönetim Kurulumuzun 13 Haziran 2022 tarihli toplantısında, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir. Bu kapsamda; Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın parti sorumluluğu ile bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle, ‘kesin ihraç’ istemiyle ‘tedbirli’ olarak Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.”

IRKÇI VE AYRIMÇI SÖYLEMLERİ TEPKİ TOPLADI

Tanju Özcan, son zamanlarda mültecilere yönelik ırkçı ve ayrımcı söylemleriyle dikkat çekmişti.

Özcan'ın mayıs ayı belediye meclis toplantısı sırasında bir kadın üyeye davranışları da tepki toplamıştı.

BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN CHP'DEN İHRAÇ EDİLDİ

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin de Yüksek Disiplin Kurulu kararı ile CHP'den ihraç edildi. Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Şahin’in kesin ihracına oyçokluğu ile karar verildiğini açıkladı. (HABER MERKEZİ)