Sonunda Bunu da Gördük !

Sonunda Bunu da Gördük !

Öedya tarafından ‘seri katil’ olarak lanse edilen Atalay Filiz’in dün İzmir’in Çeşme ilçesinde görüldüğünün bildirilmesinden sonra kendisini arayanlar kervanına insan kaçakçıları da katıldı.

Medya tarafından ‘seri katil’ olarak lanse edilen Atalay Filiz’in dün İzmir’in Çeşme ilçesinde görüldüğünün bildirilmesinden sonra kendisini arayanlar kervanına insan kaçakçıları da katıldı. Telefonla ATV’de Müge Anlı’nın programına katılan bir kaçakçı, “Yurtdışına kaçırmayacağız” deyince stüdyoda alkış koptu.

Tuzla’da tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı’nın de arasında bulunduğu üç kişinin öldürülmesinin faili olarak aranan Atalay Filiz’in Avrupa’ya kaçma şüphesi üzerine gözler İzmir-Yunanistan hattına ve insan kaçakçılarına da çevrildi.

Ege’de binlerce insanı hayli kalitesiz botlar ve çoğu zaman çalışmayan can yelekleriyle kaderlerine terk eden insan kaçakçılarından birini ATV’de ‘Tatlı Sert’ programını sunan Müge Anlı canlı yayına çıkarttı.

Konuğunu selamlayan Anlı “Bari can yeleklerini taktırın” dedikten sonra insan kaçakçısından ‘üç kişinin katili’ olarak aranan Atalay Filiz’i yurtdışına çıkarmayacakları sözünü aldı. Anlı bununla da yetinmeyip kaçakçıyı stüdyodaki konuklarına alkışlattı.

Ünlü sunucu daha sonra da insan kaçakçısına yaptıkları ticaretin ayrıntılarını ve Avrupa’da daha iyi bir yaşam arayan insanlardan aldıkları tutarı sordu.

Anlı ile insan kaçakçısı arasında geçen diyalog şöyle:

 

Kaçakçı: Şimdi İzmir’de Basmane bir, Çeşme iki, Kuşadası üç. Bu üç yerde bu işlerin organizasyonu yapılır ve biz hepimiz bir – bir buçuk alırız. Bu kişinin resmi, görüntüleri şu anda bütün illegal kesimde dolaşıyor. Vatandaştan önce birimiz görse hemen müdahale yapılır.

Müge Anlı: Valla harikasınız, ne diyim çok teşekkür ediyorum. Yaptığınız iş ayrı konu, bu ayrı konu. Ben iki gün evvel dedim ki, ‘belki yasadışı iş yapıyorlar ama eminim ki bu yasadışı iş yapanlar Atalay’ı bir başka ülkeye götürmezler‘ demiştim. Beni haklı çıkardınız, teşekkür ediyorum. Bütün herkeste fotoğraflar var biz götürmüyoruz diyorsunuz yani. (Alkışlar)

‘Geçişler hep kapalıydı da devletimiz müsaade ediyordu’

Kaçakçı: Bir şey daha söylemek istiyorum. Şu anda geçişler kapalı.

Anlı: Hep kapalı değil miydi?

Kaçakçı: Hep kapalıydı da devletimiz müsaade ediyordu. Şu anda devletimizle AB biraz restleşme aşamasında. Şu an o yüzden geçişler kapalı. Şu an Çeşme’den sadece İtalya’ya geçiş var, onun da bedeli çok yüksek 6000 euro. O yüzden de bu şahsın üstünde zaten o kadar para yoktur. Olsa bile o kişi hiçbirimize zıplayamaz.

‘Yunanistan’a geçmek 600-700 dolar, geçen yıl 1000 dolardı’

Anlı: Süpersiniz, teşekkür ederim. Bir şey daha sorabilir miyim, Yunanistan’a geçmek kaç para?

Kaçakçı: Botla 600-700 dolar. Geçen sene 1000 dolardı, geçiş düştü.,

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.