Siyonistler sivillerin sığındığı OKULU BOMBALADILAR: 16 ŞEHİD

Siyonistler sivillerin sığındığı OKULU BOMBALADILAR: 16 ŞEHİD

Siyonist terör rejimine ait savaş uçaklarının Gazze Şeridi'nde sivillerin sığındığı okulu bombalaması sonucu çoğu çocuk ve kadın olmak üzere 16 Filistinli şehid oldu, onlarca kişi yaralandı.

İşgal ordusuna ait savaş uçaklarının, Gazze Şeridi'nin orta kesiminde yer alan Nusayrat bölgesinde el-Cauni Okulu'nu bombaladı. Yerinden edilmiş sivillerin sığınma merkezi olarak kullandığı okulda çoğu kadın ve çocuk olmak üzere 16 Filistinli şehid oldu, onlarca kişi yaralandı. Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan saldırıya ilişkin yapılan açıklamada, "İşgal güçleri, Nusayrat'ta okulu hedef alarak yerinden edilmiş vatandaşların haklarına karşı korkunç bir katliam gerçekleştirmiş, 16 kişi şehid olmuş, 50 kişi de yaralanmıştır." denildi. Nusayrat'ta bulunan Avde Hastanesi'nden yapılan açıklamada da sığınma merkezi olarak kullanılan okula düzenlenen saldırıda ölen 8 kişinin cenazesi ile çok sayıda yaralının hastaneye ulaştığı bildirildi. siyonist işgal rejimi ise, sivillere yönelik gerçekleştirdiği soykırımı meşrulaştırmak için direnişçilerin olduğu yalanını öne sürdü. Siyonist işgalcilerin 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 694’ü çocuk, 10 bin 279'u kadın olmak üzere 38 bin 98 Filistinli şehid oldu, 87 bin 705 kişi yaralandı. (İLKHA)

HAMAS: "YENİ BİR KATLİAM"

Hamas, işgal ordusunun Gazze Şeridi'nin orta kesiminde yer alan Nusayrat bölgesindeki okulu hedef alarak "yeni bir katliam" işlediğini söyledi.

Gazze

Hamas'tan yapılan yazılı açıklamada, işgal ordusuna ait savaş uçaklarının, Gazze Şeridi'nin orta kesiminde yer alan Nusayrat bölgesindeki el-Cauni Okulu'nu bombalamasına tepki gösterildi. Binlerce sivilin kaldığı okula düzenlenen ve 16 kişinin katledildiği bu saldırı, "yeni bir katliam" olarak nitelendirilerek, "Yerinden edilmiş masum sivillerin kaldığı UNRWA'ya ait okulların ve sığınma merkezlerinin, tekrar tekrar ve sistematik olarak hedef alınması ve buralarda korkunç katliamların gerçekleştirilmesi; faşist işgal hükümetinin, sivillerin korunmasını düzenleyen tüm kanunlara meydan okuması anlamına geliyor" denildi. Açıklamada, uluslararası toplum ve Birleşmiş Milletler'den (BM) Gazze'de işlenen savaş suçlarına ve bu ihlallere son verilmesi için acilen harekete geçmesi ve etkin adımlar atması istendi. AA

7 Ekim'den bu yana

NUSAYRAT'TA 17 OKUL VE

SIĞINMA MERKEZİ BOMBALANDI

Siyonist rejim, 7 Ekim'den bu yana Nusayrat'ta yerinden edilenlerin kaldığı 17 okul ve sığınma merkezini bombaladığı belirtildi.

Gazze

Gazze'deki hükümetin Medya Ofisinden yapılan açıklamada, Gazze'nin orta kesimlerinde çeyrek milyon insanın sığındığı Nusayrat'ta kampında yaptığı 43. katliamda 16 kişinin şehid olduğu belirtildi. Siyonist rejimin, 7 Ekim'den bu yana Nusayrat'ta yerinden edilenlerin kaldığı 17 okul ve sığınma merkezini bombaladığı, Gazze'nin orta kesiminde yer alan Deyr el-Belah kentinde sadece 2 hastanenin olduğu ve bunların kalabalık nedeniyle sağlık hizmeti sunamadığı bildirildi. Açıklamada, siyonist rejim ve işgalci ABD'nin, Gazze Şeridi'nde sivillere yönelik işlenen katliam ve soykırımdan sorumlu olduğu kaydedildi. Açıklamada, uluslararası toplum ve kuruluşlar, Gazze'deki soykırımın ve akan kanın durması için baskı yapması istendi. (İLKHA)