Siyonistler Şifa Hastanesini Tamamen Yıktı

Siyonistler Şifa Hastanesini Tamamen Yıktı

Gazze Şeridi’nin en büyük sağlık kompleksi Şifa Hastanesini 14 gün boyunca işgal eden İsrail, hastanenin tamamını yıkarak ve geride onlarca şehid bırakarak geri çekildi.

Görgü tanıkları AA muhabirine yaptıkları açıklamada, siyonist işgal ordusuna bağlı güçlerin Şifa Hastanesi ve çevresindeki yerleşim yerlerinden tamamen çekilerek Gazze şehrinin güneybatısındaki Tel el-Heva Mahallesi’nin güneyine gittiğini belirtti.

İşgal güçlerinin çekilmeden önce Şifa Hastanesinin tüm binalarını yaktığını ve tamamen hizmet dışı bıraktığını aktaran görgü tanıkları, hastanenin cerrahi binasının katlarını ve odalarını tamamen yıktığını, geri kalanını yaktığını, ana resepsiyon ve acil durum binasını da yakarak içindeki tüm tıbbi malzemeleri imha ettiğini söyledi.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin ayrıca böbrek, doğumhane, morg, kanser ve yanık bölümlerini yaktığını, poliklinik binasını da yıktığını ifade etti.

Şifa Hastanesinde ve hastaneyi çevreleyen Ömer El-Muhtar, İzzeddin el-Kassam, Ebu Hasira, Bekir ve Habbuş sokaklarında onlarca ölü bulunduğunu belirten görgü tanıkları, ordunun, Filistinlilerin Şifa Hastanesinde kurduğu geçici mezarlığı yıktığını, cesetleri çıkarıp hastanenin farklı bölgelerine attığını anlattı.

Filistinli sağlık yetkilileri de hastanenin tamamen hizmet dışı kaldığını ve mevcut dönemde yeniden çalışmaya başlamanın zor olduğunu söyledi. Sağlık yetkilileri, ordunun, hastanedeki tüm tıbbi ekipmanların yanı sıra ameliyathane ve yoğun bakım odalarını da imha ettiğini dile getirdi.

İşgalci İsrail güçleri Gazze Şeridi’nin en büyük sağlık kompleksi Şifa Hastanesini işgal ettikten 10 gün sonra 24 Kasım 2023’te hastanenin bazı bölümlerini yıkarak çekilmişti.
Düşman ordusu, Şifa Hastanesi’nden çekildiğini doğruladı

İşgalci İsrail ordusu, düzenlediği saldırılar sonrası tamamen kullanılamaz hale getirdiği Gazze Şeridi’nin en büyük sağlık kompleksi Şifa Hastanesi ile çevresinden çekildiğini duyurdu. İşgal ordusundan yapılan açıklamada, 18 Mart’ta başlayan ve 14 gün süren saldırıların ardından işgal güçlerinin Şifa Hastanesi ve çevresinden çekildiği doğrulandı.

İsrail demek yıkım ve katliam demek

İşgalci İsrail güçlerinin bölgeden çekilmesinin ardından saldırıların boyutu da gün yüzüne çıktı. Saldırılar nedeniyle Şifa Hastanesi harabeye dönerken çevre sokaklarda onlarca Filistinlinin cesedi olduğu görüldü.

Gazze’nin en büyük hastanesini kullanılamaz hale getiren işgal güçlerinin, binalar içerisinde de ağır hasar oluşturduğu gözlendi. (Kaynak: iktibas)

Facebook Twitter WhatsApp Email