Siyonist İşgalciler Han Yunus'ta Katliam Yaptı!

Siyonist İşgalciler Han Yunus'ta Katliam Yaptı!

HAMAS, katliam sonrası dünyanın her yerinde derhal meydanlara çıkılması çağrısında bulundu.

Gazze Sağlık Bakanlığı, Han Yunus'un doğusundaki Abasan bölgesindeki El Avde Okulu'nda işgalcilerin yerinden edilenlere yönelik bombardıman düzenlediğini bildirdi.

Bakanlık, işgal katliamında şu ana kadar 25 kişinin şehit olduğunu, aralarında ciddi ve kritik vakaların da olduğu 53 kişinin de yaralandığını kaydetti.

Yerel medya kaynakları ise şehit olanların sayısının en az 30 olduğunu bildirdi.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde onlarca ceset ve yaralının yerde olduğu, çevredekilerin yaralıları kurtarmak için seferber olduğu görülüyor.

HAMAS'tan açıklama: Dünyanın her yerinde derhal meydanlara çıkılsın

HAMAS, yaptığı açıklamada, Han Yunus'taki El Avda Okulu katliamının, siyonist terör rejiminin, Filistin halkına karşı yürüttüğü soykırım savaşının ve katliamların bir uzantısı olduğunu bildirdi.

Katliamları kınamak ve soykırım savaşını durdurmak için dünyanın tüm şehirlerinde öfke yürüyüşleri çağrısında bulunan HAMAS, şunları kaydetti:

"Arap ve İslam halklarını ve özgür dünya halklarını, Gazze Şeridi'ndeki halkımıza destek için ayaklanmalarını ve hareketlerini yenilemeye, kitlesel gösteriler ve öfke yürüyüşleriyle derhal meydanlara çıkmaya çağırıyoruz. Gazze Şeridi'nde masum sivillerin maruz kaldığı soykırım sona erene kadar tüm forumlarda ve meydanlarda protestoları ve baskıyı yükseltmeye çağırıyoruz.

Ayrıca saldırganlık topraklarımızdan, halkımızdan ve kutsal mekanlarımızdan mağlup edilene kadar Batı Şeria'daki halkımızı ve asi gençleri; tüm araçlarını harekete geçirmeye, bu cani düşmanla çatışmaya ve Aksa Tufanı savaşına katılımı artırmaya çağırıyoruz." (İLKHA)