Siyonist işgal gemilerinin Ensarullah'la imtihanı

Siyonist işgal gemilerinin Ensarullah'la imtihanı

Yemen Ensarullah Hareketi lideri Abdulmelik el Husi, İsrail'e bağlı gemilerin yarısının seyrinin saldırılar nedeniyle zarar gördüğünü söyledi.

Yemen Ensarullah Hareketi lideri Abdulmelik el Husi dün yaptığı açıklamada, İsrail bağlantılı gemilerin yarısının seyrinin, grubun Gazze'deki Filistinlilerle dayanışma amacıyla gerçekleştirdiği saldırılar nedeniyle kesintiye uğradığını söyledi.

El-Husi, "Deniz operasyonlarımızın İsrail, ABD ve Britanya ekonomileri üzerinde etkisi oldu. Kızıldeniz'de İsrail bağlantılı ulaşım neredeyse felç oldu” diye ekledi.

İsrail, ABD ve İngiltere’den konuya dair açıklama gelmedi

Ensarullah liderine göre ABD ve İngiltere, sorunu İsrail'le omuzlamaya gönüllü olarak karar verdi. Özellikle ABD'nin başkalarını bu işe karıştırmaya alışık olduğunu söyledi. Husilerin iddiasına ilişkin İsrail, ABD ve İngiltere'den herhangi bir açıklama yapılmadı.

ABD ve İngiltere Siyonist İsrail işgal devletinin yanında yer alıp Yemen'deki Husi bölgelerine misilleme amaçlı hava saldırıları başlattığında, hareket tüm Amerikan ve İngiliz gemilerini askeri hedef olarak ilan etmişti.(Midle East Monitor)