Selvi : AKP'de Moraller Bozuk

Selvi : AKP'de Moraller Bozuk

Geçtiğimiz gün cumhurbaşkanlığı seçimleri için adaylığını açıklayan Recep Tayyip Erdoğan, parti teşkilatlarının moralini yükseltmek için çaba sarf ettiği ortaya çıktı.

Hürriyet gazetesi köşe yazarı Abdülkadir Selvi, Ak Parti teşkilatlarındaki mevcut durumla ilgili analizlerini paylaştı.

İktidar partisine yakınlığıyla bilinen Selvi, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşkilatlarındaki moral bozukluğunu gidermeye çalıştığını söyledi.

Selvi'nin köşe yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Cumhurbaşkanı halkın da siyasetin de en önemli sorununun ekonomi olduğunun farkında. Fiyat artışları karşısında halkın gelir seviyesinin artması için alınan tedbirleri devreye sokuyor. Ama enflasyon düşmeden, dövizdeki yükseliş durmadan bu tedbirlerin kalıcı olarak fayda sağlaması mümkün olmuyor. Ekonomideki sorunları çözmek elbette ki iktidarın görevi. Cumhurbaşkanı aralık ayıyla birlikte enflasyonun ciddi oranda gerileyeceğini ve ekonominin rayına oturacağını düşünüyor. “Halkımız bir kez daha görecek ki ekonomideki sorunları da yine AK Parti çözüyor. Bunu başaracağız” diyor.
Ekonomik sıkıntılar AK Parti kadrolarında zaman zaman moral bozukluğuna yol açıyor. AK Parti, ekonomik refah sağladığı için girdiği seçimleri kazanan bir parti. Enflasyonun yüzde 70’i geçtiği bir ortamda her şey günlük gülistanlık demek mümkün mü? Dar gelirli kitlelerin yaşadığı geçim sıkıntısı karşısında üzülmemek mümkün mü? Ancak millet yine düzeltirse AK Parti düzeltir diyor. Çareyi yine Erdoğan’da görüyor. Siyaset moral işidir. Erdoğan şimdiye kadar kaç seçim geçirmiş bir lider. O nedenle AK Partililerle görüşmesinde, “Moralinizi bozmayın, seçimleri biz kazanacağız. 2023 seçimlerinden de başarıyla çıkacağız” diyor.