Sedat Peker'den Yasin Börü Açıklaması

Sedat Peker'den Yasin Börü Açıklaması

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker twitter üzerinden HDP İzmir il binasına yapılan saldırıyı kınamıştı. Sosyal medyadan gelen “Yasin Börü için başsağlığı yayınladın mı?” sorularına cevap verdi.

Sedat Peker, HDP il binasında katedilen Deniz Poyraz’a başsağlığı dilediği için başlatılan “Yasin Börü için taziye verdin mi?” kampanyasıyla ilgili açıklama yaptı.

Peker'in açıklamaları şöyle oldu:

1-40 yaş altı olan kardeşlerim, HDP il binasına yapılan saldırıda hunharca katledilen Deniz Poyraz isimli kardeşimize Yüce ALLAH’tan rahmet ve başsağlığı dilediğim için bazı kesimler şahsıma kendilerince karalama kampanyası düzenliyorlar.

2-40 yaşından genç kardeşlerim, kurban eti dağıtırken öldürülen 16 yaşındaki Yasin Börü kardeşimiz ölünce onun için de baş sağlığı diledin mi diyorlar. Sadece başsağlığı dilemedim, arayıp ailesini buldum, babası ile dost oldum.

3-40 yaşından genç kardeşlerim, Yasin Börü’nün babasına: Yasin kardeşim hayatta olsaydı ufak kardeşlerinin bir evi olsun onlar o evde rahat yaşasınlar diye düşünürdü, Yasin kardeşimin adına küçük kardeşlerine bir ev alsam kabul eder misiniz dedim.

4-40 yaşından genç kardeşlerim, Yasin kardeşimizin babası yüce gönüllülük yapıp ev alıp hediye etmemi kabul etti. Bu yazdıklarımı okuyan bazıları Yasin Börü için de başsağlığı dilediniz mi dedikleri için de acaba utanmışlar mıdır?

5-40 yaşından küçük kardeşlerim, ülkemizde yaşanan sorunların gerçek sebebi vefat eden Deniz Poyraz kardeşimizin yarım kalan kahvaltısında gizli. 20 yaşında olan bir kızın kahvaltısı sadece domates ve zeytinden oluşuyor.

6-40 yaşından küçük kardeşlerim, ülke yönetiminde bulunan tüm muktedirlerin, çocuklarının kahvaltısı ise en az 30 40 çeşit üründen oluşmakta. Bu adaletsizliğin giderildiği gün inanın birçok sorun kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

7-40 yaşından küçük kardeşlerim bu yüzden özellikle size anlatıyorum, bunu ancak siz yapabilirsiniz. 40 yaşından büyük olanlardan yani bizden hiçbir şey olmaz. Psikolojinizi düzgün tutun, sakın oyunlara gelmeyin.

Sedat Peker Diyarbakır’da 6-8 Ekim'deki olaylarda katledilen Yasin Börü'nün ailesine ev hediye etti.

Sedat Peker açıklamasında; "Yasin kardeşimin genç yaşına rağmen var olan inancına ve cesaretine zaten hayrandım. Bir de saygıdeğer babası Fikri Bey'den dinlediğim zaman gerçekten çok daha fazla etkilendim. Yüce Allah hem Yasin Börü kardeşimizden hemde tüm şehit ve gazilerimizden razı olsun.

Yasin kardeşimizin şehadetinden sonra Fikri kardeşimizin yeni doğan evlatları olmuş. Kendisinden şöyle bir izin istedim. Yasin kardeşimin adıyla yeni doğan ufak kardeşlerine bir adet ev alıp hediye etmek istiyorum. Bu sayede Yasin kardeşimin ruhunun daha mutlu olacağını hissediyorum" dedi. (Ajanslar)

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.