Perinçek ve Ethem Esad İle Görüşecek

Perinçek ve Ethem Esad İle Görüşecek

Vatan Partisi Genel Sekreteri Bursalı, 15 gün içerisinde Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın davetlisi olarak Suriye’ye gideceğini açıkladı.

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı katıldığı bir televizyon programında Vatan Partisi’nden bir heyetin önümüzdeki günlerde Suriye’ye giderek Suriye yönetimi ile bir araya geleceğini açıkladı. Bu açıklama Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun “Muhalif Suriyelilerle rejim arasında bir barışın olması gerektiğini, Türkiye olarak böyle bir durumda buna destek olabileceğimizi de söyledik” açıklamasının ardından geldi.

Bu açıklama sonrasında Sputnik’e konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek “Bu ziyaret uzun zamandan beri gündemdeydi. Türkiye–Suriye ilişkilerinin iyileştirilmesi amacıyla Suriye Devleti bizi ısrarla davet ediyordu. Şimdi zaman geldi. Suriye Devleti’nin davetlisi olarak Şam’a gideceğiz ve Türkiye-Suriye ilişkilerinin geliştirilmesine elimizden gelen katkıyı yapacağız” dedi.

‘Heyette Ethem Sancak olacak’

Heyette kimlerin yer alacağı sorusunu da yanıtlayan Perinçek “Benim başkanlığımda bir heyet olacak. Benim dışımda heyette yer alması kesinleşen isim Ethem Sancak. Heyetteki diğer isimler önümüzdeki günlerde kesinleşecek. Sadece Vatan Partisi’nden değil toplumun farklı kesimlerinden de bu heyette yer alan isimler olacak” ifadelerini kullandı.

‘Bizi Esad davet ediyor’

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile bir görüşme olup olmayacağına dair soruya ise Perinçek “Bizi Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad davet ediyor” yanıtını verdi.

Perinçek 2015 yılında da Esad ile Şam’da görüşmüştü.(Ajanslar)