Nehale: İsrail'i Hem Sahada Hem Masada Yendik

Nehale: İsrail'i Hem Sahada Hem Masada Yendik

Filistin İslami Cihad Hareketi, Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta, Özgürlerin İntikamı Savaşında İsrail’in Gazze’ye gerçekleştirdiği saldırılarda şehit olanlar için taziyeleri kabul etti.

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad en-Nahhale, Filistin direnişinden heyetlerin yanı sıra siyasi ve dini şahsiyetlerin katılımıyla Beyrut’taki İslami dava külliyesinde taziyeleri kabul etti.

Lübnan, Yemen ve İranlıların geniş bir katılımıyla gerçekleşen taziyede Ziyad en-Nehhale, Özgürlerin İntikamı Savaşında Filistin halkının kendi iradesi, çocuklarının iradesi ve tüm güçlerin ortak iradesiyle savaştığını vurguladı.

Saha cephesi ve siyasi cephe olmak üzere iki cepheli bir savaşın yürütüldüğünü söyleyen Nehhale, “Her iki cephede de savaşı kazandık ve düşmana şartlarımızı dayattık” ifadelerini kullandı.

“Kahramanlarımız onlarca yıllık yoğun bir mücadelenin ardından şehadete erişti” diyen Nehhale, “Askeri mücadelede savaşçılarımız ve liderleri iyi bir performans sergileyerek Filistin halkını en iyi şekilde temsil ettiler. Bizim dayattığımız bu güçlü denklem şehitlerin kanlarıyla dayatıldı ve başarıya ulaştı. Birliğimiz, kurtuluş yolunda devam etmenin temel teminatıdır” ifadelerini kullandı.

Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri ise şunları söyledi:

“Kudüs Tugayları’ndaki kardeşlerimiz Özgürlerin İntikamı Savaşının yükünü üstlenen, kahramanlık ve yiğitlikle savaşan ve düşmanın halkın kanının ucuz olmadığını anlamasını sağlayan kahramanlardır. Şehit Tarık İzzeddin Batı Şeria’daki direniş eylemlerini yönetiyordu ve kanser hastasıydı. İşgal Batı Şeria konusunda ondan çok korkuyordu.”

İslami Cihad Hareketi ve Kudüs Tugayları’nın tüm liderlerini tebrik eden Aruri, Nehhale’ye hitaben, “Zafer kaydettiğiniz bu başarılı ve kahramanca savaşta kardeşim Ebu Tarık Ziyad en-Nehhale’yi tebrik ederim" dedi. (KHA)