Nebati'den Enflasyon Yorumu: Zorlu Dönem Geride Kaldı

Nebati'den Enflasyon Yorumu: Zorlu Dönem Geride Kaldı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarını değerlendirdi. Nebati, verilere ilişkin, "Zorlu dönem geride kaldı, çok daha iyi olacak" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarını değerlendirdi. Nebati, "Mevcut veriler, enflasyonda en zorlu dönemi ardımızda bıraktığımızı, önümüzdeki ayların çok daha iyi olacağını işaret etmektedir" ifadelerini kullandı.

Bakan Nebati, sosyal medya hesabından şunları paylaştı:

" Kasım ayında başlayan enflasyondaki düşüş eğilimi Ocak ayında da sürmüştür. Buna göre, Aralık ayında yüzde 64,27 seviyesinde gerçekleşen yıllık tüketici enflasyonu Ocak ayında yüzde 57,68 seviyesine gerilemiştir.

Mevcut veriler, enflasyonda en zorlu dönemi ardımızda bıraktığımızı, önümüzdeki ayların çok daha iyi olacağını işaret etmektedir.

Cumhuriyetimizin 100'üncü yıl dönümünü, yüksek enflasyon sorununu kalıcı bir şekilde çözen, küresel ticaretten daha fazla pay alan, geleceğe güvenle bakan, kaynaklarını en verimli şekilde kullanarak refahını hızla artıran, dinamik ve çok güçlü bir ülke olarak kutlayacağız."


Kaynak: A.A