Musevi: "General Süleymani Siyonist Rejimin Boğazını Sıkmıştı"

Musevi: "General Süleymani Siyonist Rejimin Boğazını Sıkmıştı"

Tümgeneral Musevi, "General Süleymani bereketli hayatı boyunca İslam İnkılabı'nın pençesi olarak Amerika ve Siyonist Rejim tahakküm sisteminin boğazını sıkmıştı." diye konuştu.

İran İslam Cumhuriyeti Ordu Komutanı Emir Tümgeneral Seyyid Abdülrahim Musevi, Sahra Hastanesi açılış töreninde İslami İran şehitlerini, ümmetin parlayan yıldızları olarak nitelendirdi ve " Şehitler, ümmetin kaybolmaması gereken parlayan yıldızlarıdır ve her birinin özellikleri kendilerine özgündür. Şehit Süleymani samimiyeti ile Şehit Settari düğümleri çözmekle ve diğer şehitler de kendilerine özgü özellikler ile tanınmaktalar. Ancak bütün şehitlerin ortak bir yanı vardır. Hepsi Allaha tevekkül edip direndiler." diye konuştu.
Tümgeneral Musevi sözlerini şöyle sürdürdü: "Allah yolunda ve ilahi gayeler yolunda mücadele eden, hiçbir engel ve dertten vazgeçmeyen şehitler, ömürleri boyunca büyük başarılara imza attılar ve kanlarıyla ümmetin hareketine zemin hazırladılar."
Tümgeneral Musevi, Kasım Süleymani, Mansur Settari, Muhbiri ve Hicreti'nin şehadet yıl dönümlerine atıfta bulunarak şunları söyledi: "Şehit Settari kendi ayaklarımızın üzerinde durmanın mucidiydi. General Süleymani bereketli hayatı boyunca İslam Devrimi'nin gücünün pençesiydi Amerikan tahakküm sistemi ve Siyonist rejimin boğazını sıkmış onları darboğaza sürüklemişti. Trump ve daha akılsız suç ortakları, kaba fantezileriyle kendilerini kurtarmak için onu şehit ettiler, ancak Şehit Süleymani, her gün cinayet işleyen Amerika'nın beynine inen küresel bir çekiç haline geldi."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.