Lübnan'da Yoksuluğun Sebebi Dış Baskı

Lübnan'da Yoksuluğun Sebebi Dış Baskı

Libya ordusuna bağlı birlikler, gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter milislerinden kurtardığı kentler ve bölgelerde asayiş operasyonlarına hız verdi.

Hizbullah Genel Sekreteri Yardımcısı Şeyh Naim Kasım yaptığı açıklamada, "Direniş için silahların korunmasını vurguladığımız zaman, yani Lübnan'ın İsrail'in veya ABD'nin kontrolü altında kalmasını kabul etmiyoruz demektir." dedi.

Şeyh Kasım, "Ordu ve güvenlik güçleri ile özel ve kamu mallarına yönelik saldırıya karşıyız.

Bugün şahit olduğumuz ve Lübnan'ın bugün ulaştığı sonuçlar, Hizbullah'ın hükümet içindeki varlığının sonucu değil, sistemin birikimi ve kurulmasının sonucudur.

Hükümet ülkeyi kurtarmak için çalışmalıdır. Birçok kez merkez bankası başkanı ve bankaların sorumlu olduğunu söyledik, ancak onlar sadece bu alanda sorumlu değiller." ifadelerini kullandı.

Şeyh Naim Kasım, ulusal birliği ve Şiiler ile Sünnilerin birliğini korumanın gerektiğini vurguladı ve Sünniler ile Şiiler arasında herhangi bir fitne ve ayaklanma olmayacağını söyledi.

Hizbullah Genel Sekreteri Yardımcısı şu ifadelerde bulundu: ‘Lübnan'daki ekonomik krizin nedeni ABD ve Lübnan'daki bazı partilerin kötü performans göstermesidir ve ülkeyi bu noktaya getiren Hizbullah değildir. Lübnan'da yoksulluğun artmasının nedeni yolsuzluk, siyasi faaliyet ve dış baskılardır ve ülkeyi bu kötü duruma getiren Hizbullah değildir.’ (Ajanslar)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.