Karamollaoğlu: Bundan Sonra Kızılay'a Kan Bile Vermem

Karamollaoğlu: Bundan Sonra Kızılay'a Kan Bile Vermem

Kızılay'ın depremin ardından çadır satışı yapmasına tepki gösteren Saadet Partisi lideri, "Kızılay’a hiçbir surette ne yardım ederim ne de yardım edilmesini teşvik ederim. Kan bile vermem" dedi.

Karamollaoğlu, katıldığı TV5 canlı yayınında Kızılay'a ilişkin eleştirilerde bulundu.

Kızılay'a artık yardım yapmayacağını ifade eden Karamollaoğlu, "Ben bundan sonra Kızılay’a hiçbir surette ne yardım ederim ne de yardım edilmesini teşvik ederim. Bu mantığa ben güvenmem. Kan bile vermem. Hastaneye gider veririm ama oraya vermem" şeklinde konuştu.

Karamollaoğlu, çadır satışı, yardım kolisi ve giysi satışı yapan Kızılay'a tepki göstererek "Utanç verici bir manzara. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir manzarayla karşılaşılacağını zannetmiyorum. Efendim diyor biz satış da yapabiliriz. Ya millet can çekişiyor, ihtiyacı var, sen yardım kuruluşusun ticari bir müessese değilsin. Normal şartlarda bazı üretimleri yapıp satıyorsa anlarım, bir felaket yokken. Ama deprem anında herkes çadır beklerken çadır satmaya kalkarsan bu olmaz" ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu, şunları söyledi:

"Bir de kendilerini savunmaya kalkıyorlar. Bunu anlamak mümkün değil. Siz bir kurumu aile müessesi haline getirirseniz çocuğunuz, damadınız, gelininiz, torununuz... Bu ne ya? Kızılay bir ailenin şirketi mi? O hale gelmiş ve siz kalkıp yaptığınız hatayı da savunabiliyorsunuz. Vay canına! Bu, zihniyetin çöktüğünün işaretidir. Bu, Kızılay'da ortaya çıktı ama Türkiye böyle yönetiliyor. Hep menfaat. Ülke menfaati değil şahsi menfaat, siyasi menfaat önde tutuluyor. Bu yanlışlık maalesef Türkiye'de kural haline getirildi."(Ajanslar)