Karamollaoğlu : Bir Dönemin Mazlumuydunuz  bu Dönemin Zalimleri Oldunuz

Karamollaoğlu : Bir Dönemin Mazlumuydunuz bu Dönemin Zalimleri Oldunuz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, aralarında kadınların da olduğu Furkan Vakfı üyelerine polisin yaptığı coplu ve biber gazlı saldırıyı sert bir dille kınadı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, iktidara ‘Size ne oldu, şok içindeyiz. Bir dönemin mazlumlarıydınız, bu dönemin zalimleri oldunuz’ ifadesini kullandı.

Temel Karamollaoğlu’nun sosyal medyadan yaptığı açıklamalar şöyle:

"Şaşkınlık, daha doğrusu şok içindeyiz Ne oldu size anlamakta zorluk çekiyoruz. Bir dönemin hak arayanlarıydınız, bu dönemin haksızlık edenleri oldunuz. Bir dönemin mazlumlarıydınız, bu dönemin zalimleri oldunuz.
Unutulmamalıdır ki "Herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir."(Anayasa Madde 34) Gerekçesi ne olursa olsun, şiddet içermeyen eylemlere karşı bu şekilde müdahale etmek kabul edilemez.
Kameralar önünde yapılan bu müdaheleleri gördükten sonra gözaltında yaşananları düşünmek bile istemiyoruz. Furkan Vakfı gönüllülerinin karşılaştığı muamele, iktidarın farklı fikirlere olan hasmane tutumunun bir göstergesi niteliğindedir.
Alparsaln Kuytul ve arkadaşlarının bir an evvel serbest bırakılması için yetkilileri göreve davet ediyorum."