İYİ Parti yerel Seçim için Son Kararını Açıkladı

İYİ Parti yerel Seçim için Son Kararını Açıkladı

Son dakika haberi: İYİ Parti Genel İdare Kurulu toplantısı sona erdi. Parti Sözcüsü Zorlu, 31 Mart 2024'teki yerel seçimlerde 81 il ve tüm ilçelerde kendi adaylarını çıkaracaklarını açıkladı.

Son dakika haberi: İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı sona erdi. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, partinin yerel seçimlere dair son kararını duyurdu.

İYİ PARTİ 81 İLDE KENDİ ADAYLARINI ÇIKARACAK

Zorlu, 81 ilde aday çıkaracaklarını belirtti. Zorlu, "31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimlerde 81 il ve ilçelerinde partimizin kendi adaylarımızın, teşkilatlarımızın kendi görüşleri yanı sıra aday adaylarımıza yönelik halkın eğilim ve tercihlerine dönük belirlenmesine karar verilmiştir" dedi.

İYİ Parti Sözcüsü, "Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu desteklenecek mi?" sorusuna, "Bahsettiğiniz tüm kişi ve tartışmalardan azade bir şekilde metni okuduğumuzda her şey çok net. İnşallah İYİ Parti yerel seçimlerin parlayan yıldızı olacak" cevabını verdi. Zorlu ayrıca, bazı isimlerin itirazı olduğunu ama karara yüksek ölçüde destek verildiğini ifade etti.

"CHP ile kapılar kapandı mı?" sorusu da yöneltilen İYİ Parti Sözcüsü, "Türkiye'nin ittifaklar mekanizmasıyla Türk milletinin kıskaç siyasetine alınmasına karşıyız. Şu anda odaklandığımız şey kendi adaylarımızı ülke genelinde belirleyerek milletimizin karşısına çıkabilmektir" diye konuştu.

haber 7