İslami Cihad'dan Hizbullah'a Destek

İslami Cihad'dan Hizbullah'a Destek

Avustralya'nın Lübnan Hizbullah Hareketini sözde terörist listesine yerleştirmesinin ardından, İslami Cihad Hareketi Hizbullah'ın işgalcilere karşı meşru görevlerini her zaman yerine getirdiğini vurgulayarak bu kararı şiddetle kınadı.

İslami Cihad Hareketi çarşamba akşamı bir bildiri yayınlayarak Avustralya'nın son eylemi sonrasında Hizbullah hareketine tam destek verdiğini ifade etti.

Filistin el-Yevm haber sitesine göre, Filistin İslami Cihad Hareketi Avustralya'nın Lübnan Hizbullahı Hareketini terörist ilan etme eylemini şiddetle kınayarak, şunları söyledi:

‘Avustralya'nın baskıcı kararı, Avustralya hükümetinin siyonist rejime açık desteğini göstermek için alındı. Müttefik bir uluslararası sistemin varlığına rağmen, ülkeye ve halkına karşı siyonist sabotaj ve saldırganlığı durduramayan bir rejim, saldırganlığı ve terörü durduramayacak.

Hizbullah saldırganlık ve terörizm karşısında rol ve sorumluluklarını yerine getiriyor. İşgalcilere direnmede ve işgal rejimi Lübnan topraklarının bazı kısımlarını işgal ederken rejimin devam eden tehditlerine karşı koyma konusunda meşru rolünü yerine getiriyor.

Hizbullah direnişini ve liderliğini selamlıyor ve hareketin Filistin halkının yanında olmasına, onların haklı davasına ve Filistin direnişine verdikleri desteğe saygı duyuyoruz” dedi.

Avustralya'nın kararını zalim ve yanlış olarak değerlendiren İslami Cihad Hareketi, bu kararın Hizbullah'a ve hareketin direniş yöntemini güçlendirme çabalarına hiçbir etkisinin olmayacağını, aksine Hizbullah'ın bu yolda devam etme ısrarını ve istikrarını ikiye katlayacağını vurguladı.

Avustralya İçişleri Bakanı Karen Andrews, Hizbullah'ın Filistin İslami Cihad Hareketi ve Kassam Tugayları’nı desteklediğini söyleyerek Hizbullah'ı "terör tehdidi" listesine aldı.

Siyonist rejimin Avustralya'daki büyükelçiliği sözcüsü, kararı memnuniyetle karşılayarak, "Hizbullah'ın askeri ve siyasi kolları arasında hiçbir fark olmadığını ve bunun terörle mücadele için gerekli olduğunu" söyledi

HÜRSEDA