İslami Cihad: Yemen bir Rüyayı Başardı

İslami Cihad: Yemen bir Rüyayı Başardı

Filistin İslami Cihad Hareketi sözcüsü, “Kızıldeniz ve Arap Denizi'ndeki Yemen vetosu, Gazze'ye yönelik saldırının durdurulmasını engelleyen Amerikan vetosu devam ettiği sürece devam edecek” dedi.

Filistin İslami Cihad Hareketi Sözcüsü Musab el-Berim, “Kızıldeniz ve Arap Denizi'ndeki Yemen vetosu, Gazze'ye yönelik saldırının durdurulmasını engelleyen Amerikan vetosu devam ettiği sürece devam edecek” dedi.

El-Berim yaptığı basın açıklamasında, ABD'nin filoları ve askeri savaş gemileriyle İsrail'i korumaya geldiğini kaydederek, “ABD bölgedeki tüm ülkelere Gazze'nin tek başına yok edilmesini izleyip sessiz kalmaları talimatını verdi, ama Yemen ‘Hayır, buna izin verilmez’ dedi” ifadelerini kullandı.

“Yemen, Araplığın ve İslam'ın vasıflarının kaybolmadığını ispatlamış, çatışmaya girmiş ve görevini yerine getirmiştir” diyen İslami Cihad Hareketi sözcüsü sözlerine şöyle devam etti: “Amerika ve İngilizlerin Yemen'e yönelik saldırganlığına rağmen bu, Yemen’i Gazze'ye destek rolünden caydırmadı. Aksine devam edeceğini ve bire, ikiyle karşılık vereceğini duyurdu.”

Amerikan gemilerinin hedef alınmasına değinen İslami Cihad Sözcüsü, “Bu konu dünya için bir rüyaydı, Yemen dışında kimse bunu yapmaya cesaret edemezdi. Kendilerinin deyimiyle bunu Gazze uğruna yaptılar” ifadelerini kullandı.

Ensarullah Hareketi lideri Seyyid Abdulmelik el-Husi dün yaptığı açıklamada, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının artması sonucu Yemen operasyonlarının da artacağını duyurmuştu.(Ajanslar)