İslami Cihad Hareketi  İmam  Humeyni Filistin Direnişini Yeniden Canlandırdı

İslami Cihad Hareketi İmam Humeyni Filistin Direnişini Yeniden Canlandırdı

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri İmam Humeyni'nin (ra) başta Filistin halkı ve direnişi olmak üzere bölge milletlerine daha fazla cesaret verdiğini belirterek, İran'ın her zaman Filistin direnişinin bir destekçisi olduğunu söyledi.

İranpress'in bildirdiğine göre Filistin İslami Cİhad Hareketi genel sekreteri Ziyad Nahale İmam Humeyni'nin vefatı yıldönümü nedeni ile yaptığı açıklamada, İran İslam İnkılabının, işgalci İsrail rejimine karşı direnmeye cesaret verdiğini belirttiğini söyledi.

Nahale İslam inkılabının yaklaşık 40 yıl önce İmam Humeyni liderliğinde başladığına işaretle, İmam ve İslam inkılabının varlığı ve devam etmesinin, sorunların onları sindiremeyecek veya müstekbir güçlerin onu kenara itemeyecek veya etkisini azaltamayacak kadar büyük olduğunu belirtti ve ekledi: Fakat hareket ve varlığı ile dünyanın her yerindeki Müslümanların hayatına anlam katmış ve onlara değişimin mümkün olduğu umudunu vermiştır. Müslümanlar ve müstazaflar büyük ülkelerin korkusundan kurtuldular; İmam kendi inkılabı ile sömürgeci güçlerin kırılabileceği ve yenilebileceğini gösterdi.

Nahale son günlerdeki olaylar ve bazı ülkelerin Siyonist rejim ile ilişkileri normalleştirme çalışmalarına işaretle, " Yalnızca İran İslam Cumhuriyeti, Filistin halkının ve onun her alanda direnişinin destekçisi ve savunucusudur, Kudüs ve Filistin'in kurtuluşu için çağrıda bulunur." Dedi.(Ajanslar)