İşgalcilerin istifasına Heniye'den değerlendirme: 'Gemiden atlamaya çalışıyorlar'

İşgalcilerin istifasına Heniye'den değerlendirme: 'Gemiden atlamaya çalışıyorlar'

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye, siyonist rejim sözde Savaş Kabinesi Üyesi Benny Gantz ve sözde savaş kabinesi üyesi ve sözde eski Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot'un istifalarına değinerek, “Batmadan önce gemiden atlamaya çalışıyorlar” dedi.

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye, siyonist rejim sözde Savaş Kabinesi Üyesi Benny Gantz'ın ve sözde Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot'un koalisyon hükümetinden çekilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Haniye, işgalci Gantz ve Eisenkot'un istifalarına da değinerek “Batmadan önce gemiden atlamaya çalışıyorlar” dedi.

İşgalci Gantz ve Eisenkot'un istifasının siyonist rejimin siyasi sisteminin “çöküşte” olduğunu gözler önüne serdiğini açıklayan Haniye, katil Netanyau'ya alteratif olarak gösterilen işgalci Gantz'ın katil Netanyahu'dan bir farklı olmadığını ifade ederek, “Her ikisi de yıkım peşinde koşan katiller” dedi.

“İsrail ateşkesi engellemeye çalışıyor”
Haniye, siyonist rejimin herhangi bir ateşkes anlaşmasını engellemek için Nuseyrat mülteci kampına saldırdığını ve 274 kişinin katlederek 4 siyonist esiri kurtardığını söyledi. Hamas Siyasi Büro Başkanı Haniye, ABD'yi de saldırının bir parçası olmakla suçlayarak ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin, işgal yönetiminden “daha az suçlu” olmadığını söyledi.

doğruhaber