İşgalcilerden  Hamas İtirafı:  Bir Taburu Bile Yok Edemedik!

İşgalcilerden Hamas İtirafı: Bir Taburu Bile Yok Edemedik!

İsrailli vekil Amit Halevi, ülkesinin HAMAS'ı hiçbir şekilde yok edemediğini belirtti. İşgalci İsrail ordusu ise 24 HAMAS tugayından sadece 4 adet kaldığını iddia etmişti.

Siyonist İşgalci milletvekili Amit Halevi, ülkesinin 7 Ekim'den bu yana saldırılarını sürdürdüğü Gazze Şeridi'nde HAMAS'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarının herhangi bir tugayını "yok edemediğini" belirterek, "tüm HAMAS ve İslami Cihad tugaylarının aktif olduğunu" söyledi.

Siyoniist İsrail'in Kanal 14 televizyonuna konuşan Halevi, SiyonistGazze'ye saldırılardaki tutumunu eleştirdi.

Halevi, İsrail'in Gazze'ye 7 aydır saldırılarının sürdüğünü belirterek, "Philadelphia Koridoru'nu (Gazze ile Mısır arasındaki sınır) tutmadınız, (Gazze) Şeridi bölmediniz, yakıtı kontrol etmediniz, yardımları kontrol etmediniz, yardımları dağıtan siz değilsiniz. Dolayısıyla bölgenin kontrolü sizde değil." ifadelerini kullandı.

'TEK BİR TUGAY BİLE YOK EDİLMEDİ'

"Sonuç olarak HAMAS ne istiyorsa yapıyor." diyen Halevi, Savunma Bakanı'nın "Kassam Tugaylarının çoğunun yok edildiğini" savunduğu açıklamasına cevaben, "Tek bir tugay bile, tek bir tugay bile (yok edilmedi)." dedi.

Halevi, açıklamalarını "tam bilgi ve sorumlulukla" yaptığını belirterek, "HAMAS'ın tüm tugayları, 24 tugayın tamamı aktifler ve sahada mevcutlar, İslami Cihad'ın tugaylarından bahsetmiyorum bile." diye konuştu.

İsrail'in Gazze'deki saldırıları sırasında "geri çekildiğini" öne sürdüğü yerlerden bahseden Halevi, buralarda da "her şeyin kendini tekrar ettiğini" söyledi.

İsrail ordusu, Gazze'deki İzzeddin el-Kassam Tugaylarının "24 taburundan sadece Refah'ta dördünün kaldığını" öne sürmüştü.

habervakti